Jump to content

30 км линк ??


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • NetworkPro

    13

  • Mile

    9

  • Велин

    4

  • Mitev

    4

RB433AH+XR5+антена 120 cm

Растояние 34 км.

Преди няколко дни го пуснах.Изискването беше за 15 мбпс +20% резервираност на канала.

mmio.jpg

Следващият проект е да пркарам 30 мбпс на 45 км.

Radio Transmision Systems

www.rts-bg.com / ispot.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бравос, а латенцийте какви са.

Т.е. при тази скорост нормален ли е нета.

Иначе сигнала даже е в малко повече, така че спокойно може и по дълъг линк да се направи /аз давам поне още 5 км/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тази скорост се вдига само при линк тест.

Иначе е лимитирана на 20 мбпс,като при натоварване пинга стига до 5-6 мс.

Ако го пусна на линк тест,то тогава пинга почва да варира доста,което не ми върши работа,понеже през него върви и доста количество войс.

Radio Transmision Systems

www.rts-bg.com / ispot.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз бих го пуснал с по един QoS контрол от всяка страна с max-limit малко под това кеото показва на спийд теста. QoS би включвал Voice-а за който става върпос, ако включва и ICMP пинга винаги ще е перфектен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И един мармот ще завива шоколад. То qos-a ако беше пенкилер всички щяхме да го ползваме. Учудващо е обаче рекламните отдели на производителите колко добре са го набили в главите на хората:

Не можеш да имаш voice без qos!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заради приоритизирането на пакети в пакетните опашки всъщност RouterOS грабна итереса ми. От едно време, може би 2004-та или 2005-та експериметнриам с различни интернет връзки, тяхното запълване, спийд лимити, програми за приоритети и т.н Времената за изчакване на пакетите са големи. Вероятността приоритетен пакет да чака на опашката е твърде голяма. За да не чака на опашки и закъснението му да се смъкне значително, причинявайки неговото навременно пристигане (ако е Voice и пристигне по-късно все едно не е бил пратен), му се слагат правила - хваща се пакета и после му се дава приоритет в една правилно построена опашка, задължително със сетнат max-limit.

Не ме интересува кой каква реклама е правил, не съм виждал реклами. Чел съм книги, пробвал съм, тествал съм. Просто съм прав. И не ме интересува че съм прав, просто ми е някак тъпо  :-? когато важните улсуги могат да вървят по-добре, каналите да се изтискват за капацитет до дупка (в случая - към 15Mbit отгоре) а никой да не го прави.

Единия проблем е когато реалната пропускателност на канала падне под сетнатия max-limit поради шум, промяна в конфигурацията...

Втория проблем е че трябва да се следи за приоритетен трафик и да му се дава право да мине пръв, което означава - малко работа и следене какво позлва потребителя.

Например не може да имаш онлайн гейм риъл тайм - фърст пърсън екшън, без да си дал приоритет на IP адреса на сървъра.

На всеки postrouting трябва да има QoS.

Ще си поръчам една фланелка с надпис QoS фанатик :) А за тези, които не позлват - ще им дам фланелка - "конкуренцията ползва QoS и клиентите отидоха при тях, останах сам самичък с онази си работа в ръка" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинения много за недостатъчен канал. Ако съм ти клиент как ще ме убедиш, че voice трябва да има приоритет пред моя торент? Кой си ти, че да дадеш наклон на хуя на клиента?

През 10 планини ще донесете вода за да приоритизирате нещо, което дори не може да хванете... Skype естествено понеже не е точно voice ще го забиете поради незнание или чиста лаищина в p2p и прочие ;)

Айде cisco фоните ще ги приоритизирате, но като знам "масовото" им разпространение на нашата географска ширина куето ще седи с броя 0..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клиентите си запазват поравното споделяне. Просто приоритетнтие пакети не чакат дургите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Договаря се. Обикновено се оплакват - CS-а не върви, Skype-а не върви, сайтовете бавни... и тогава се питат какво ползват и им се казва как ще стоят нещата от сега нататък и те викат - евала ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не е ли по-добре всичко да върви добре и клиента да избере какво му е приоритет? Ти ако отидеш в пицарията и ти сложат повечко кашкавал щото месото е вредно и се договорите следващия път да е повече месната група, но тогава пък друго е направено по усмотрение на готвача ще отидеш ли пак там да ядеш? Въобще решаването вместо клиента е меко казано неуважение към него. Аз сайтове не разглеждам, voice не ползвам... Обясни ми като на клиент защо те имат приоритет пред тегленето ми на 3 сезона на фарскейп? Може пък и да те разбера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да се теглят добре сезоните на фарскейп е добре да има QoS който подпомага TCP ACK с размер под определен, за да не задръствя torrent/p2p upload-ването към други клиенти ACK потвържденията за получените сегменти.

Има правилен начин да се направи QoS-а където нито готвача нито клиента не могат да кажат нищо. Каквото е такова е - земята е кръгла, небето е синьо, няма две мнения. QoS-а си е QoS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но аз съм виждал qos в действие. И не мога да кажа, че ми допада. А пък MT qos пък дори не искам да си помислям каква е боза космата. Както и да е. Лично за мен решение е да си вдигне човек канала 2х, когато реши, че не му стига преноса. Всичко друго е отлагане във времето на проблем, който може да се реши и днес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обратното е. Реалния проблем е приоритета. Колкото и да се вдигат каналите си имат горни граници. Това не е оптика, тук 99.99% става въпрос за по-бавни безжични връзки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.