Jump to content

Wi-Fi оборудване(point to point)


s_boss

Recommended Posts

Здрвейте искам да попитам какви са най-подходящите антени на 5ghz за point to point на разстояние 920 м. Имам около 50 клиента в един квартал, досега им пусках интернет от 3 ADSL-a, но не въррят добре нещата. Сега си пуснах по оптика до офиса ми, който е в центъра на града и искам към клиенти да им пусна от новата връзка, но се чудя дали ще вървi добре с 2 антени по 28 dbi на 5ghz примерно. На клиентите засега пускам по 8 мегабита скорост за dwonload.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявай - но спрях да чета писанието ти във момента в които видях 50 клиента на 3 адсл и си представих ъплоуда от 4,8 мегабита във най добрия случаи

Редактирано от NeTmAsTeR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявай - но спрях да чета писанието ти във момента в които видях 50 клиента на 3 адсл и си представих ъплоуда от 4,8 мегабита във най добрия случаи

Ъплоуда към клиентите съм го ограничил до 256 килобита

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

920 метра евтина оптика... е на цената на антените. Дори по-евтина

всъщност каквото и да сложиш ще е по-добре. тия клиенти са най-големите волове дето има да изтърпят това ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе най-добре нищо да не слага а да сложи на клиентите увеличение на месечната такса - така и така нищо не ползват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрвейте искам да попитам какви са най-подходящите антени на 5ghz за point to point на разстояние 920 м. Имам около 50 клиента в един квартал, досега им пусках интернет от 3 ADSL-a, но не въррят добре нещата. Сега си пуснах по оптика до офиса ми, който е в центъра на града и искам към клиенти да им пусна от новата връзка, но се чудя дали ще вървi добре с 2 антени по 28 dbi на 5ghz примерно. На клиентите засега пускам по 8 мегабита скорост за dwonload.

Много издържливи клиенти имаш, благородно ти завиждам :)), а как си ги склонил в днешно време на само 8Mbps/0.25Mbps, в ерата на 100Mbps услуги, само ти си знаеш.

За да не влизаш в сериозни филми, вземи си 2 броя Nanostation M5 (антените са им вградени) и почни с тях. Тези антени за които питаш са за доста по големи линкове (10 км +) с две думи излишно. Въпросните продукти при коректна настройка могат да изкарат ~ 80Mbps Full duplex, което както разбирам ще ти е предостатъчно.

  • Харесай 1

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.