Jump to content

Mikrotik RB751U-2HnD 3G USB modem


netizen

Recommended Posts

Ето ти списъкa с поддържани модеми. Дали ще тръгне зависи от версията на RouterOS.

(Аз ползвам sierra wireless mc8775 на mini-pcie с 411u и работи чудесно)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пробвах с няколко и с всички сработи. Пробвах го и с телефон Nokia 6300 и с него сработи. Пробвах със смартфони /LG, iPhone/, но с тян не работи. Интересното е че не е нужно да настройваш нищо на /за/ самият модем, а като го пъхнеш за първи път, рутера си създава сам интерфейса и се конектва без проблем. Само едно нат правило за маскарад ти трябва във файруола и си готов.

Официалният списък на поддържаният хардуер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от оператора. Мисля, че от известно време мтел и виваком пускат свързаност, без значение настройките за APN. В общият случай и той трябва да е правилен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с кой точно модел пробва и стана /всъшност това е същественото инфо/ - щото ние сме били свидетели много пъти как се разминават пожеланията на девелоперите със грубата деиствителност на пазара на потребителска електроника от чайна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми по спомен, един черен, мъничък, кракнат на Виваком и бял, по-голям, с "чепещо" куплунгче на Глобъл... пак краткнат. Не си записах моделите, щото това намерих за проба и просто стана. Едва ли асортимента на мобилните ни доставчици е голям от към модели. Също пробвах с М-телска и Вивакомска Сим карта и с двете стана.

Редактирано от gbdesign
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един Alcatel X220L ще пробвам първо с него, но първо да му измисля някаква антена на тоя рутер, че покритието му е отчайващо :wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перфектно си му е покритието. Почти нищо в SOHO клас не може да го бие. Или си объркал настройките или нещо се бъркаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.