Jump to content

Изграждане на линк и как невъзможното става реалност ...


jordan_ruse

Recommended Posts

Здравейте. От много време се канех да пробвам да пусна един линк. Малкия проблем беше липсата на пряка видимост. Всичко известно :

AP RB433 + RB52Nm + 120см Пасатска антена + мой кабели

Клиент SXT

разстояние 1600метра

на около 100 мертра пред клиента има сграда с 1 етаж повече от тази където е техниката + полегат покрив покрит с ламарина

желание : 10 мегабита ако минат ... здраве да е !!!

резултат :

post-523-0-71325300-1347717108_thumb.png

пуснал съм UDP test защото на 433-то има още 2 карти който лъчат и никак не му стига процесора. Реално при пуснат торент от замунда минават 85мегабита !!!!! Обяснение НЯМА. Поздрави.

Редактирано от jordan_ruse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е какво те очудва незнам нормално 120 ска си е на Н 4 пати по пробиовен стандарт ела да да погледнеш в едно село с булет м2 с 16 дб крагова как клиентите са на 1-2 км и то само дарвета и згради 10 клиета са без никва пряка и в апто се регестрират -65 с тп-линкове с панелки биквадрат т мисалта ми беше Н стандарта си е доста пробивен

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

airgridм5 27 срещо 90 ка булет на 4 км само гора виждам дарвта с просто око -64 на 5 гхз 150/150 кара 90/20 неси спомням точно еднопосо4но 90 мб си минават

post-686-0-81062200-1347773560_thumb.jpg

Редактирано от jack82

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте, предстои ми изграждането на подобен линк (в момента все още търся решение на отправната точка, няма съдействие от местното ИСП и за това все още е под въпрос пряката видимост и тнт но както и да е). Линка е за лично ползване, терена е подобен, около 2км, има дървета има и места с пряка видимост има и работещ линк на 7 гхц мисля, който пресича моят. Не разбирам от тези неща прочетох доста и мисля че най важното нещо е антената, та въпроса ми е; Каква е разликата между офсетовата и параболичната чиния също така и разликата между облъчвателите дали да бъдат с двойна поляризация или не? Какво точно антена ще е най добра в моя случай имайки в предвид препядствията ? Благодаря предварително...

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Офсета не е проектиран за хоризонтални линкове, събира сняг и се насочва в пъти по-мъчно.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офсета не е проектиран за хоризонтални линкове, събира сняг и се насочва в пъти по-мъчно.

За насочването, не знам дали е по-трудно, но за снега едва ли се събира. Антената се обръща с облъчвателя надолу и снега се трупа отвън на чинията, което няма да пречи. Аз лично предпочитам парабола пред офсетова - може да сложиш по-голяма чиния, а и закрепването на облъчвателя е по-здраво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

И как да не пречи снега, неколкократно топене и замръзване

и имаш скромните 30+ кила отгоре тежест + малко вятър = прекалено стабилен линк

ай мерси аз с офсет съм пас

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.