Jump to content
  • 0

domein , dns


Shell

Въпрос

Здравей те,имам следния въпрос :

Купих си домейн и искъм да го прехварля при мене ,имали такава възможност това да стане и може ли да се пусне на микротик DNS server .Версията ми е 3.22

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

можеш да го пръхвърлиш към теб.. ако се разбереш с доставчика дори вероятно можеш и обратния запис да прехвърлиш, но на mt не можеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

ако е публичен адрес без проблеми може да ползваш DNS редиректа на компанията от която си взел името

може и суб домеините да си прехвърлиш http://www.cit.edu.al/blogs/tech/1143-multiple-webservers-behind-nat

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

ако е публичен адрес без проблеми може да ползваш DNS редиректа на компанията от която си взел името

може и суб домеините да си прехвърлиш http://www.cit.edu.a...vers-behind-nat

мерси за инфото,но тази публикация не е ли за Линукс машина ?

Редактирано от Shell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

openwrt на нат машинката ако го ползваш за домашни цели и заспива като пиян зет у баба си. някое с usb рутерче примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

имам пуснат един slackware и мисля от микротика да си прехварля порт 80 от реалното ип към linux машината .Евала че има дистрибуция като микротик .. да се правя на интернет доставчик малко :D, защото със слака доста зор е там ..

имам 40 мбпс интернет за 8 човека .. идеален :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

iptables -A PREROUTING -t nat -p tcp -i eth0 -d xxx.xxx.xxx.x --dport 80 -j DNAT --to 192.168.1.11:80

Правиш си на слака rc.firewall в /etc/rc.d/ и го правиш изпълним.

Правилото горе ти е за forward на порта.

а това доло за NAT-a:

iptables -t nat -A POSTROUTING -o eth1 -j MASQUERADE

iptables -A FORWARD -s 192.168.1.0/24 -o eth0 -j ACCEPT

Примерно... и не ти трябва MT идиотщината. DNS-a отнема малко повечко време, но ще се вместиш в 10 минути.

За 8 човека просто сложи на този слак още една карта и ако не е П1 на 200мхз ще си ги бута и дели с елементарен шейпър.

web, dns и прочие фъшкии също. ако вземеш някое fanless mini itx даже няма да знаеш, че имаш пусната машина в стаята ;)

Редактирано от Mile
  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Shell, въобще не ти трябва домейнът да е прехвърлен при теб, т.е. на твои nameservers като ти гледам сценария :)

Просто го премести на място където имаш кадърно управление на днс записите. Ако искаш да е безплатно, afraid.org върши работа. Че даже печелиш dyndns за всеки A запис с 1 ред в микротика (/tool fetch).

И стига с тия аспирини :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

благодаря ви много :)

а да попитам някой знае ли как линукс машина може да се кънекне към хотспот-а без графичен интерфейс :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

IWCONFIG трябва да стане ако не чети тук http://www.slackbook.org/html/network-configuration-wireless.html ако пак не стане пиши тук и ще ти помогнем :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

iwconfig/iw - за настройка на самата карта + wep кодиране

wpa_supplicant за wpa/wpa2 кодиране и аутентикиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

iwconfig не е ли за wireless карта ,защото линукса е свързан към микротика с лан кабел

Редактирано от Shell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

сървъра ми е Микротик с 2 лан карти .В 1-вата влиза интернетва 2-рата ЛАН ,Лана е закачен към един switch .На този switch са закачам аз и един акцес пойнт ,като разпрасква интернета .Сега съм закачил още една машина линукс слак .Прехварлих от реалното ми ип порт 80 кам този линукс .. (450 mhz ) :D и на него ще се хоства един интернет магазин :)

проблема е че немога да му пусна интернета заради този хотспот .. иначе dhcpcd clienta работи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Добави му ипто в bindig bypased

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.