Jump to content

Списък на действия при кофти Wireless:


NetworkPro

Recommended Posts

И на мен много ми се иска ефира да е в положението когато Orinoco AP1000 струваше 1000$+2 карти Голд х 250$, но уви. Колкото повече поевтинява хардуера за безжични връзки, толкова повече гов..а в ефира се появяват.  Някой да се пробва да вдигне читав ptp линк със CCQ близко до 100 в подобен ефир:

%7Boption%7D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

И на мен много ми се иска ефира да е в положението когато Orinoco AP1000 струваше 1000$+2 карти Голд х 250$, но уви. Колкото повече поевтинява хардуера за безжични връзки, толкова повече гов..а в ефира се появяват.  Някой да се пробва да вдигне читав ptp линк със CCQ близко до 100 в подобен ефир:

Леле колега закъсал си го

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Леле колега закъсал си го

при мен на 2,4 има над 250 мак адреса ;)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Solving 20km wireless link issues http://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?f=7&t=33497 Интересно интересно.

И една друга

Добра препоръка http://mikrotik-bg.net/index.php?topic=1754.msg15533

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Митове и легенди за wireless ptp

By MILE | Published: 27.02.2011

Каква е основата на аргументите ми? Четене и бая практика. Проблема е в шума.

Шумовете са различни. Основно е друг wireless работещ в близка честота, и съвсем друго е да намеса от страна на 3G или други други „сериозни“ протоколи за пренос на данни, а има и циклични.

802.11 – стигна до препятствие, пакетите с данни се губят, синхронизацията е нарушена. Устройствата чакат произволно избрани интервали и се повтаря на предаването, тъй като интервалите са произволни, шансовете за успешно предаване на данни от цикличен шум е висока. В резултат на това скоростта пада, пакети се губят… пинговете са нормални.

Nstreme – идва шум (смущение) , пакетите с данни се губят, синхронизацията е нарушена. Базата се опитва да предаде маркер, а клиента го получава, същото предаване на интервали в повечето случаи на случаен принцип, но тъй като е включена агрегацията на пакетите, и предаването на всеки фрейм трябва да се потвърди, пинговете растат и скороста пада катастрофално ^^

NV2 – идва шум (смущение), пакетите с данни се губят, синхронизацията е нарушена. Базата или клиента започва предаването на данни по таймер, както и прехвърлянето се извършва циклично почти всеки път в едно и също време, когато са изложени на подобни циклични смущения линка дори може да престане да работи.

Nstreme потиска 802.11, NV2 потиска 802.11 Nstreme, но други източници на смущения вирелеса не може да подтисне, а наобратно силно страда от тях.

Когато работите с 802.11 няма почти никаква ръчна корекция.

Когато се работи с Nstreme може да забраните агрегацията, пулинга и някак си по някакъв начин да се подобри положението.

При работа с NV2 има една единствена настройка – TDMA period size, може да го промените от 2 до 10 може да се опита да „мине покрай смущения“, но не винаги става.

Настройката на NV2 се състои в промяна на параметъра TDMA period size. За всяка връзка може да е различен, обикновено варира от 2 до 10. При всяка промяна трябва да се направи тест на прием, предаване и full duplex докато гледате пинг. Понякога се налага и през определен период…

Във всички случаи работи. В някои случаи много добре, но времето на този пренос мина. Не и за повече от 10-20 максимум 50 клиента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...
  • 7 месеца по-късно ...
  • 5 years later...
На 5.11.2011 г. at 9:45, NetworkPro написа:

 

На 6.02.2009 г. at 5:33, Mile написа:

Ами как разкарвам wireless-ите. Имам 2-3 до клиент. Проблемите с wireless трасетата само се задълбочават. Хардуера не е мръднал от години. Линковете стават неизброими дори в привидно безлюдни места. В градските части във всеки втори апартамент има безжичен рутер. КРС е като щраус и дори не опитва да въведе някакъв ред, а са станали статическо бюро... И всичко това на фона на свличащи се цени, клиенти изискващи скорости (и гаранции), които са непостижими по никакъв начин.

 

Ето прилагам и една графика на сигнал на 3км ptp линк за 1 клиент (малко хотелче). Обясни ми как да му гарантирам качество при положение, че хората се местят по честотите през ден? Просто след време ще откажа да му доставям нет и ще го забравя.

За МТ хардуера пък да не говорим. Хубава идея.. Отврат реализация. Затова в списъка на действия при кофти wireless трябва да се включи и смяна на преноса.

Доста време е изминало, технологията се променя.. Аз лично познавам собственика на едно ISP тук в Испания който има близо 3000 клиенти благодарение на WiFi 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То това не е никакъв проблем но има няколко подробности. Първо там скоростите са по-малки, има контрол на честотния спектър за разлика от тук където някой колеги пускат където не трябва, а да не говорим за релейките с по няколко вата и хармониците от четвъртото Г. Може би изпускам много неща..

  • Харесай 1

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Е не е вярно няма да вдигаме бяло знаме, борба трябва. По големи и насочени антени, въртене по протоколи и кодиране и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вдигаме бяло знаме. Това с по-големите антени е козметика. Но се взема под внимание, слагат се радоми и какви ли не неща. Да кажем че ще падне нивото на шума но ще е малко. Протокола според мен трудно ще помогне при наличие на проблем от хардуерно естество. Освен това като говорихме за антените, трябва да се сменят и околните антени което не винаги е възможно поради понятни причини - конкуренция. Пропускаме и факта, че повечето устройства пускат хармоници.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, master написа:

Не вдигаме бяло знаме. Това с по-големите антени е козметика. Но се взема под внимание, слагат се радоми и какви ли не неща. Да кажем че ще падне нивото на шума но ще е малко. Протокола според мен трудно ще помогне при наличие на проблем от хардуерно естество. Освен това като говорихме за антените, трябва да се сменят и околните антени което не винаги е възможно поради понятни причини - конкуренция. Пропускаме и факта, че повечето устройства пускат хармоници.

А тези антени, които са на  3 GHz дали биха помогнали в препълнен с  5 GHz ефир.  Signal to noise ли визираш като казваш "Като няма свободни канали и има шум -50 -60 няма оправия."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.