Jump to content

микротик до 1.5 км


comtelek2010

Recommended Posts

Mile изчислил 9лв , Madafaka изчислил 4,5 ....

На EON цените за 100 вата нонстоп включен комсуматор излиза 11 лева и 80 стотинки някъде на месец, три пъти съм го смятал.

Колко вата хабят импулсните захранващи блокове на компютри с RouterOS с ниско натоварване? Колко вата с високо натоварване? Ами ако е Dell/Compaq/икономично ? Ами ако е просто сглобен комп със незнайно захранване?

Eth портовете на бордовете трябва да могат да се защият. Особено ако заземяването е добро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E според мен тая машинка ще мине 100W колкото и маркова да е :)А рб то не мисля, че и в най-критичните гърчове може да мине 20W.Иначе по отношение на горенето е да така е горят.. макар на мен да не ми се е случвало, но то като се замисля от тия близо 9 години скромен опит с мрежите имам 3-4 изгорели порта и един "взривен" комп  ;D Както и да го заземяваш то като падне директно няма отърване ::) . Сега за това трасе 12КМ което пуснах тема. едната му точка е просто невероятна атракция като загърми...Явно там ще трябва да се мисли нещо сериозно..

п.п. и все пак кой по каква тарифа го е изчислявал това и на кое Електро разпределително дружество.. нали имат разлика в цените само имат една прилика, че всички са високи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Аиде стига с това горене и кое колко ток харчи.За трафици и конекций забравете тез куци рб-та,колкото и да е лесно с тях.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който няма пари да си плати по 5 или 10 лв тока по-добре да се занимава с земеделиe. С пръдня бизнес не се прави и най-важното   замен е след буря или по време на нея клиента да не каже ей гръмна малко и хоп нет-нйет.До сега от скромният ми 7 годишен опит в разпространенйето и продаването на нет.По-усточиви от комповете няма.Имам рутербордове брак и не само лана им е гръмнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Madafaka: прав си от една страна за 5-10 те лева.. но аз лично мисля следното.... имаме точки на много места което не че е кой знай какво но тия 5-10 се събират с броя на точките и накрая като се драсне една черта.....а другото за което е по-стратегически използването на РБ...когато няма ток от никъде и сега правим със соларни клетки тестове.. там ако е нормално pc просто няма шанс....Аз лично по-съм склонен на маркова машинка + wifi карта обаче се оказва напоследък, че на някой места просто не върви цялата "хамалогия"...Иначе за базови станции така да се каже можеби няма аналог добрата стара щайга.

п.п. Автора на темата не е наясно като цяло..(което няма НИЩО СРАМНО! Човек се учи докато е жив) затова му бяха изложени и 2 та варянта но той така и не каза какви са условиятя: имали ток,има ли място,какъв е бюджета,трасето временно ли е или се очаква да е по-постоянно.... Има мноого фактори който трябва да се вземат под внимание :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

той човека явно се дообърка :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

без коментар

при напън 224 вата има 2x250 гиги хард

има закачен и един дърт компак на 200мхз също

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи едно PC с RuterOS на този UPS за да измериш и покажеш ватовете, ако може да е закачено с Wi-Fi и да прекарва колкото трафик може повече :) тест при натоварване :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който няма пари да си плати по 5 или 10 лв тока по-добре да се занимава с земеделиe. С пръдня бизнес не се прави и най-важното   замен е след буря или по време на нея клиента да не каже ей гръмна малко и хоп нет-нйет.До сега от скромният ми 7 годишен опит в разпространенйето и продаването на нет.По-усточиви от комповете няма.Имам рутербордове брак и не само лана им е гръмнал.

Хубаво де не се напрягай. 50-70 клиента, бури, няма нет... В каква идилия си се забъркал? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.