Jump to content
  • 0

RB2011L-IN vs RB450G


RudY-ElectriC

Въпрос

Здравейте, според вас кое е по добрия вариант за рутер + шейпър, за не повече от 10 души.

Редактирано от RudY-ElectriC

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

450G има проблем с първи порт, не винаги пали на гигабит и губи пакети. При закачено устройство със 100мбита интерфейс няма проблеми.

За другия модел нямам наблюдения все още, но скоро ще монтирам такъв с оптичен порт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Много е относително какво има от другата страна както кабела и дължината му. На истина някой рутер бордове с повече метраж кабел започват да правят проблеми.

Иначе не е лош борда поне при нас с годините се е доказал като техника която не спира.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

4 броя имам такива купувани по различно време ....

пс: няма значение устройство, кабел и метраж - устройства към него само микротик..

Редактирано от TheCrowBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

може и софтуерен проблем да е било + смущения на определи честоти между другото, подобно на проблеми като се качат на кула.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Значи все още няма много данни от 2011, за 450G, има доста писано из форума, беше ми интересно дали някой си е играл с другия борд и как се държи в реални условия, ще изчакам малко време за някое мнение, така или иначе не е спешно слагането на борда.

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

2011 е с по-нов процесор и на хартия изкарва малко повече трафик/ппс. 450ката пък е много стабилна за времето от което имам 3 такива, никакви издънки на никакви портове. Ако нямаш нужда от SFP взимай 450 поне знаш че работи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

+1 за 2011 , цената е същата , ако не и по-ниска. Засега не съм чул да правят проблем.

450G-то имат някои партиди с онези фалшиви кондензатори suscon.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

+1 и от мен за 2011.

Цената е ПО ниска от 450-ката. Взимаш борд във фабрична кутия, докато при 450-ката купуваш всичко отделно и става...

Борда се държи много добре, и най-важното не грее! Студен е като камък.

Сложих такъв в един офис преди две седмици и нещо, около 15 компа са зад него и ftp сървър, има активиран шейпър.

Прилагам и скрийншот от CPU-то.

post-206-0-86468500-1344345797_thumb.jpg

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

+1 и от мен за 2011.

Цената е ПО ниска от 450-ката. Взимаш борд във фабрична кутия, докато при 450-ката купуваш всичко отделно и става...

Борда се държи много добре, и най-важното не грее! Студен е като камък.

Сложих такъв в един офис преди две седмици и нещо, около 15 компа са зад него и ftp сървър, има активиран шейпър.

Прилагам и скрийншот от CPU-то.

Навремето имаше една реклама, аз ще я перифразирам, ЕТО ТОЯ ОТГОВОР ЧАКАХ :) :) :), така или иначе аз си бях за 2011 поради няколко причини:

1.на малко по ниска цена е от 450

2.идва с кутия (която е включена в цената)

3.по нов вид е

Решението е взето :).

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Продавам 450G за 120 лв с кутия и адаптер + чисто нови яки кондензатори външен и вътрешен вид 10/10, да знаеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да новия изглежда по-добре но е с по малко рам и не е левел 5 :)

Прав си с по-малко рам е но защо му е за десетина клиента... и левел 5 не му трябва.

Не си мислете, че правя реклама на рутера но съм доволен до сега, а и бачка идеално на 750 Mhz.

Ето скрийншот от използваната памет на 2011L

На 1100AHx2 който ползвам от близо месец и половина, с над 300 клиента зад него, шейпър и други щуротии използваната памет е - Max: 39.41MiB (2.5%); Average: 34.61MiB (2.2%); Current: 35.26MiB

И едно допълнение - за тези пари се сдобиваш с рутер плюс 8 портов гигабитов управляем суич и вход за оптика. ::)

post-206-0-48858100-1344359852_thumb.jpg

Редактирано от Mitko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.