Jump to content

Проблем с DHCP през UBNT устройства


Recommended Posts

Здравейте.

Значи ситуацията е следната:

DHCP сървър от микротик, суич към Нано Бридж М5 който е АП от другата страна Нано Бридж М5 стейшън режим и там при стейшъна суич и две НаноМ5ци които са АП-та. Към тях са закачени клиентски Нано М5ци.

Всичко добре обаче DHCP-то раздава адреси само на всички UBNT устройства, а на компютрите които са зад клиентските нано М5ци не дава адреси DHCP сървъра ...

УБНТ устройствата са с последната версия на софтуера.

Възможно е да трябва някоя опция да се включи на УБНТ устройствата, защото на други места с по - старите версии на УБНТ съм нямал никъде такова чудо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да стане без вдс поне при нас не се получава :)

Кое няма как да стане без WDS да пуска DHCP на компютрите зад тях ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах подобни проблеми в тестови условия с комуникация с радиус който е за P2P линк (около 20 КМ) с убикюита, в момента в който мине радиус заявката и латенситата се качват с 700 мс докато рестартнеш и после пак и така до безкрай.Проблема се реши много лесно, UBNT в склада да чакат някой вила - сложих 2 борда и забрайх за всякакви простотии :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има следене по мак адрес няма да стане.

Без следене по мак пак не става. Понякога работи и без WDS но само докато се рестартира устройството. В режим Station WDS и настроено устройство да работи като рутер, забравяш за проблеми към клиента. Ако и интернета се раздава по DHCP още по-добре. Преди се мъчех със статични адреси и пинга скачаше до небесата. Сега, който му е кофти сигнала (килнала се антената или устройството се обърнало гърбом) просто няма интернет и не пречи на другите. Колкото по-опростено, толкова по-добре - много трудно се разбива отворена врата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз я имам горе долу същата конфигурация .

Микротик -dhcp :192.168.88.0/24

Микротик- ip add 10.0.0.1/24 static

Nano -Wireless Mode: Acess Point ip add 10.0.0.2/24 gate 10.0.0.1, static, Network Mode : Bridge.

------------------------------------------------------------------------------------

Nano-Wireless Mode: Station, ip add 10.0.0.3/24 . gate 10.0.0.1 static ,Network Mode : Bridge

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

switch

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nano -Wireless Mode: Acess Point ip add 10.0.0.4/24 , gate 10.0.0.1 static, Network Mode :bridge

Client dhcp от микторитка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам PPPoE но клиентите трябва да получават адреси от DHCP-то за друга цел.

Без следене по мак пак не става. Понякога работи и без WDS но само докато се рестартира устройството. В режим Station WDS и настроено устройство да работи като рутер, забравяш за проблеми към клиента. Ако и интернета се раздава по DHCP още по-добре. Преди се мъчех със статични адреси и пинга скачаше до небесата. Сега, който му е кофти сигнала (килнала се антената или устройството се обърнало гърбом) просто няма интернет и не пречи на другите. Колкото по-опростено, толкова по-добре - много трудно се разбива отворена врата!

Не ме устройва наното да работи в рутер режим. Всичко трябва да е bridge.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвайте WDS , по-default е изключен при UBNT и работят в нещо като pseudo-bridge.

А те UBNT са си една малка трагедия от към софтуер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.