Jump to content
  • 0

мониторинг на мрежа


vik66

Въпрос

Здравейте колеги!

Имаме малка LAN мрежа и желая да организирам примитивен мониторинг, в смисъл да следя различните клонове.Идеята ми е да разположа в крайните точки суичове които да мога да пингвам.Можете ли да помогнете с идеи.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

TP-Link-а ?

Да Tp-link и Pico ip на тези от Монтана, а пък аз ще застана някъде около Перник и ще ти ги флуда , а пикото ще ресетва мрежата и те-пелинка , даже и ще ти за изпраща сме си , даже и дудето , ще ти отразява багиосаната мрежа , хахаха .

Със такива мрежоваци като вас който използвате разни PicoIp , Tp-Link и други подобни, крайните клиенти като мен страдат от некачествен нет на космически цени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Е явно много комплекси имаш да избиваш. Питах за тъпия линк дали е забивал защото аз имам 3 цифрено число такива сложени и никога не са забивали с изключение на един който го изпраска светкавица.

Цените били космически ли ? Я кажи какви медикаменти взимаш? Цените са много ниски заради постояния дъмпинг от страна на някой доставчици които искат да станат монопол. Ти като искаш си слагай cisco на краиния клиент и го карай да си го плати. Ама добре му обясни каква е разликата :D

  • Харесай 1

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Да Tp-link и Pico ip на тези от Монтана, а пък аз ще застана някъде около Перник и ще ти ги флуда , а пикото ще ресетва мрежата и те-пелинка , даже и ще ти за изпраща сме си , даже и дудето , ще ти отразява багиосаната мрежа , хахаха .

Със такива мрежоваци като вас който използвате разни PicoIp , Tp-Link и други подобни, крайните клиенти като мен страдат от некачествен нет на космически цени.

Диагноза: пациента не се влияе от лечение

Препоръка: да се лекува с по силни препарати

много смешни доводи много смешни

кой малоумник ще ги сложи тези устройства в мрежа видима за лузери особено да са и видими отвън

такива техники се ползват от всички доставчици

  • Харесай 1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Е явно много комплекси имаш да избиваш. Питах за тъпия линк дали е забивал защото аз имам 3 цифрено число такива сложени и никога не са забивали с изключение на един който го изпраска светкавица.

Цените били космически ли ? Я кажи какви медикаменти взимаш? Цените са много ниски заради постояния дъмпинг от страна на някой доставчици които искат да станат монопол. Ти като искаш си слагай cisco на краиния клиент и го карай да си го плати. Ама добре му обясни каква е разликата :D

Кой ти каза , че съм доставчик , ако не забеляза напсиах ,че съм краен клиент , и ако искаш да знаеш във момента плащам 25 лева на единия доставчик за 30 мб със мрежа изградена от Tp-link и 23 лева на другия със мрежа изградена от Микротик със скорост към дата.бг 2,5 мб -xaxaxaax, и нямaм друга алтернатива . за това казвам ,ч е мрежите , изградени от калпави суичове рутери , зад рутерни устройства и тн., не водят до нищо хубаво, и комплексите са май при теб.

Диагноза: пациента не се влияе от лечение

Препоръка: да се лекува с по силни препарати

много смешни доводи много смешни

кой малоумник ще ги сложи тези устройства в мрежа видима за лузери особено да са и видими отвън

такива техники се ползват от всички доставчици

Такива техники се ползват само от интренет доставчици тип: Два микротика на три къщи и половина и едно мазе на 12 етажен блок.

Редактирано от vmware
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Пишете по темата

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нещата май загрубяват и то без причина. По принцип всеки си гледа от собствената камбанария и всеки за себе си е прав малко или много.Но нека се увжаваме поне малко, така ще е по-добре за всички. Ако всеки се отнася към другите така както иска да се отнасят към него всичко ще е супер, но май ни е доста трудно.

Благодаря на всички колеги за мненията ще са ми от полза.

А клиента не искам да го коментирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не е удачно да се слагат рутери в краищата на мрежите, че са ужасно големи консуматори. Пико ИП е идеалният вариант, макар че бих вложил пари не в закупуване на такива устройства а в ъпгрейд на мрежата, така че да не и трябва мониторинг в краищата. Тъпо е да се гради нещо зле-работещо и после да се мониторира. По-стриктно спазване на стандартите FTTC и FTTB е истината.

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

PikoIP с пусната подръжка за влан -- пускаш си един служебен влан в мрежата навързваш си модулчетата пак нека ти ги следят :) ако ти е качествено сигментирана мрежата такива като колегата - крайни потребители с изказването че ще флудии го оставяй да си флуди .

Слагаш едма машинка с линукс , микротик или Win от кото вдяваш , праш си мониторинга чертаеш си графиките .

За Win едно не лошо мониторингче - Friendly Pinger , dude също .

Редактирано от bozio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

frendly pinger сме го споменавали доста отдавна за сравнително малки мрежи е идеално осбено ако имате и кадастрална карта за фон :) , има и аларми за присъствие и отцъствие на ип адрес , само графики не прави.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.