Jump to content

Трасе с рутерборд и убикюти устройства


dabadaba

Recommended Posts

Тъй като се налага да разместя накои неща по линията с която си докарвам интернета, дайте идея, как да стане? Сега всичко изглежда така:

post-603-0-29061200-1343560563_thumb.jpg

Кабела на интернет доставчика ми, влиза във вана на микротика. Той от своя страна захранва нанобридж М5 и клиентски компютър. От другата страна на линията друг нанобридж М5 посреща сигнала и го предава с кабел на рокет М2, към който се закачат останалите абонати (10-12).

Тъй като вече отпада нуждата от захранване на клиентския компютър в началото, дали не е по-добре, да преместя микротика между рокета и нанобриджа и как да стане това? Интернет доставчика ми е дал реален ип адрес и ме засича по МАК. Не е проблем да клонирам мак адреса, но ще се подобри ли нещо, или просто да си прибера кабела от клиентския компютър и всичко да си остане както си е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работи ли? Да! - Не го пипай

  • Харесай 1

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак реших да го видя защо работи :)

Всъщност, от 27 юли, петък, линка си работи без микротика. Наложи се да отида да го взема за профилактика, защото бях загубил връзка с него и тъй като нямах друго читаво устройство, преконфигурирах набързо единия нанобридж да се преструва на рутер.

Така и не разбрах защо микротика беше забил, но се наложи да го ресетна на заводски настройки. Сега при домашен тест всичко си е 6, но ще видя кога ще го монтирам и къде.

Засега никой не се е оплакал от липса на интернет или някакви забивки и положението е както на картинките:

post-603-0-62498600-1343731937_thumb.pngpost-603-0-49439600-1343731986_thumb.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеца по-късно ...

Проблем!

Сдобих се с няколко от тези устройства и се опитвам да ги закача към един рокет М5. Нещо не ми се получава засега. Упорито се вързват с 6 Мбпс. Понякога се вдига до 300 Мбпс, но за малко. От страна на рокета CCQ показва 6!

post-603-0-85048400-1368992067_thumb.png

Но от страната на микротика е направо 2...

post-603-0-10473300-1368992136_thumb.png

Къде може да е проблема? Тествах ги вкъщи, като ги настройвах - видимост до рокета задоволителна, работеха на макс. Сега нещо се гъбаркат, като ги сложих на мястото, където трябва да са. Видимостта е повече от отлична, разстоянието прилично, единият е захвърлен зад един прозорец, а другият на стойка, зад едни жици на енергото, ама пък заради това да се скапват...

Какво още трябва да се доизпипа, за да тръгнат нормално?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единия chain се дъни до колкото виждам. Защот Ап то е убнт а клиента микротик. Обикновено е обратното и ми се струва странно.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми така е, защото рокета е купен преди повече от година, а микротиците преди няколко дена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми така е, защото рокета е купен преди повече от година, а микротиците преди няколко дена.

Ами за начало сменяй канали, намали мощността на микротика, но при CCQ 14% !? И още един вариант - смени рокета с микротик, направи го АР а рокета го сложи някъде за клиент. За пример ти давам линк на 28 км. между 2 микротика с 90 см антени при това без особено "старание" при настройките. Изкарава и по-голям трафик, ама и този ми е пре-достатъчен. Но си е стабилен.

post-497-0-74378300-1369035032_thumb.jpg

Редактирано от babula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да го сменя занапред, имам подходящ рутерборд. Днес положението е такова:

post-603-0-43834600-1369040652_thumb.png

Все си мисля, че извънземните са виновни :)

Не ми е ясно, защо дистанцията е закована на 5 км, като едва ли има повече от 900 метра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да го сменя занапред, имам подходящ рутерборд. Днес положението е такова:

attachicon.gifsxt5.png

Все си мисля, че извънземните са виновни :)

Не ми е ясно, защо дистанцията е закована на 5 км, като едва ли има повече от 900 метра.

Имах в предвид да размениш - така и така го имаш. Има и още една вероятност, която се случва при мене - понякога някое АР(на колега) май забива и тогава целия ефир се "шашва". Не мога да си обясня как и кое ли е това устройство, но се получава - и канал да сменяш все тая. След време(30-40 мин), когато го рестартират явно, всичко си идва на мястото. Но до тогава нищо не помага. Смени каналите и провери отново. Може и някой колега да се меси на една и съща честота ....  Когато падне CCQ-то, смени канала и виж дали има разлика. Все си мисля, че е само до канали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитвал съм и със смяна на каналите, когато се скапваше - няма подобрение. Засега всичко е 6! Относно ефира, точно на 5 Гх засега е прилично чист.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.