Jump to content
  • 0

Публични IP адреси


s_boss

Въпрос

Здравейте, искам да попитам как през микротик от който на клиентите давам частни IP адреси, как на определени клиенти които са към същия интерфейс да давам публични IP адреси?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

с DHCP по MAC на клиента смятам че може да се прави това :) Сега с какво им раздаваш адреси? DHCP, статично .. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ръчно през филтър-а

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

какво значи не стана?

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

трябва рутера да има и публичен адрес с който да си говори с другите компове на техните публични адреси

така половината ще имат публични със съответния gateway а другите ще са както са си били.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

С колко публични адреса разполагаш?

В момента са ми дали само 8, но ми казаха че ако поискам могат да ми дадат неограничен брой адреси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Най-добре е да ти дадат адреси от две различни мрежи , за да не губиш адреси при деленето.

искай един адрес , да кажем aa.bb.cc.2/24 (публичен) , който го сложи на външния интерфейс за връзка с GW (aa.bb.cc.1/24) на твоя доставчик.

Искай също и адреси които да раздаваш на твойте "клиенти" : например една мрежа aa.bb.xx.0/24 (щом няма проблем за броя на адресите, което ме съмнява, но с пари ще се разберете)

слагаш адрес aa.bb.xx.1/24 на вътрешния интерфейс и започваш да раздаваш останалите адреси от тази мрежа на твоите клиенти, като за GW им даваш aa.bb.xx.1.

!!! Трябва да включиш proxy-arp на интерфейсите

Ако не ти дадат адреси от различни мрежи , тогава трябва да разделиш тези които имаш на две или повече мрежи, но както казах така се губят адреси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.