Jump to content

Помощ....интерференция ?


Stoiko

Recommended Posts

Линка е следния:

2 PC-ta  P4. Режим AP bridge - Station Wds

карти R52H с панелни антени за 5 Ghz и разстояние  400 метра.

До преди няколко дена си работеха нормално и изведнъж всичко се скапа. Силата на сигнала си остана добра -60....работят си на 54 mbita, но CCQ-то започна да играе в интервали от 20 до 40 % в резултат на което при трафик над 10 Mbit-a пинга между двете точки скача на 100-200 ms. Какво пробвах до сега :

- смяна на канали

- смяна на панелките с 60 см насочени.

- намаляне на мощност

- смяна кабели

Ефекта е нулев. Някакви идей ?

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяна на поляризацията.Смяна на местата на антените т.е. да ги преместиш някъде по-встрани.

В момента видимоста е перфектна....няма нещо да пречи или да се закрива, а местенето е невъзможно  :-[

Ще пробвам утре да ги подкарам на 2.4 да видим.

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега рових насам натам по настрайките и забелязах следното нещо в Torch-а. Нормални ли са такива стойности ?

1271765.jpg

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

ако има бекъп преди случката тествай с него

или дай начисто

торча има още опции ползваи ги за установяване на първоисточника

както и в трафик акаунтинга също

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко напредък :)

След като свалих мащностите на 2 db и от двете страни, и направих почти вертикална поляризация (никаква логика няма така да е по-добре, но е ) нещата леко се поуправиха.....тоест малко се вдигна скороста е падна пинга (70-80 ms ). Ето и голямата изненада за мен....ACK-timeout beshe da dynamic т.е само си избира коя е най-походяща стойност. В статуса на AP-то го видях, че е 25 микро секунди. Стори ми се много за 400м ! Пробвах да го задам ръчно за проба на 26 и от двете страни (set wlan1 ack-timeout=26) и о чудо... :) нещата се подобриха драстично. Пинга падна на 10-20 мс, като скороста се вдигна на 30 мегабита. (без турбо). Интересно е, че CCQ-то продължава да стои ниско (20-40%), но и така се държи добре. Довечера ще пробвам и с други стойности на ACK, а именно по-малки и ще видим резултата :) . Извода е да се има едно наум с ACK-то и динамик режима !

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Обаче на мен тия 10-20мс на 400 метра ми се струват много!

при мен 19км е 0,5-3 мс

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

тука има една табличка , но за близките разстояния е на дефолт

http://www.mikrotik.com/

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тука има една табличка , но за близките разстояния е на дефолт

http://www.mikrotik.com/

Точно така работи кофти, като е по дефолт. Тия дни ще имам време да експерементирам с много-по малки стойности и ще пиша какво става.

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеца по-късно ...

може малко да съм закъснял обаче искам да попитам какво стана с експериментите и до какво заключение стигна понеже имам подобен проблем със ETC-WL016A 600mW и със http://www.vesuviustreamline.com/product/chang-hong-2.4g-OMNI-15dbi-antenna.html  има идеална видимост а пък клиентските не се "закачат" добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може малко да съм закъснял обаче искам да попитам какво стана с експериментите и до какво заключение стигна понеже имам подобен проблем със ETC-WL016A 600mW и със http://www.vesuviustreamline.com/product/chang-hong-2.4g-OMNI-15dbi-antenna.html  има идеална видимост а пък клиентските не се "закачат" добре

Дай малко повече инфо за цялата галимация-най-вече клиентските устройства какви са и с какви антени,разтояния от тях до АП

Но като цяло-изполузването на омни си е малко ,,болно'' решение-антена с кръгова диаграма на излачване-ами всеки я пердаши от всякъде-подобен род изпълнение е най-лесно за зашумяване.

Ако на клиентските устройства изполузваш техните си антенки-още една възможна причина линковете да не се получават-въпреки идеалната видимост.

Родих се мокър, гладен и гол.Посрещнаха ме с бой, студ и изкуствена храна...От тогава всичко става все по зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всички клиенти са със пачнати  edimax  EW-7206APg няма такива които да са със техните си антенки най-малките антени са http://www.vesuviustreamline.com/product.php?productid=200 а другите са със http://www.vesuviustreamline.com/product/trans-techno-14dbi-panel-antenna-for-2.4-ghz.html разстоянията неса големи най-далечния да е някаде на 500-600 метра по въздух ...... и да пробвах да сменям пиктела но не се получава . Общо са 7-8 клиента ако имате предложения за по - стабилни решения на мрежата /да не съм с "омни" / с най-голямо удоволствие ще слушам и изпълнявам каквото кажете ...... и неси мислете че съм от търтеите дето само питат това как става онва как става ... несъм много добре с англииския но все пак чета всичко каквото намеря само дето понякой път не го разбирам как трябва да се усъществи на практика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ефира е зашумен-при всички положения сектора е за предпочитане пред омнито.

Малко практически съвети за твоя дерт:

отвори си клиентските устройства едно по едно и ги виж дали всички са оставени на auto-едно да има орязано на некав фикснат трафик-маже цялата мрежа

Ако и това не помогне-сложи АПто само на B стандарт и виж какво ще се получи

Пиши при всички положения-ще го ,,мътим''  ;)

Родих се мокър, гладен и гол.Посрещнаха ме с бой, студ и изкуствена храна...От тогава всичко става все по зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.