Jump to content

Безжична връзка на 4км..Моля помогнете! :)


Recommended Posts

Здравейте! Нов съм и имам няколко въпроса към вас...Надявам се да получа помощта ви.

Живея в центъра на града..имам кабелен нет вкъщи и го разпространявам в другите стаи с рутер - TP-WR841N

...Имаме и вила на разстояние 3.20км , но умишлено го слагам 4км ..

Въпроса е какво трябва да направя ,за да мога да хващам интернет от Вилата ...Понеже съм много бос в тази област искам да ви помоля да ми обясните по най-простия начин какво е нужно и от 2те страни....

Дотук разбрах ,че ми трябва Предавател и Приемник ...

Възможно ли е да използвам домашната си мрежа ? Тоест от нея да си получа връзка на Вилата ,с която да мога да си отварям интернет страници,скайп,youtube клипове ,да сваля филм и такива дреболии на първо време ....

Целта е да използвам домашния интернет и да не плащам допълнително ,защото иначе мога направо да поискам да ми прекарат кабелен интернет до там (което ще е малко сложно де..).

Моля ви обяснете просто и ясно с примери и точни марки ...

Благодаря за вниманието и помощта на всички предварително ..надявам се да получа информация от хора по-навътре в тези среди ..Живи и здрави да сте! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми прочетох го и не схващам към какво да се насоча честно казано ... Аз си казах ,че не разбирам много и ми трябва помощ... Имам предвид ,че след като вкъщи съм с кабелен интернет ,вкаран в горе-посочения рутер- TP-WR841N - оттам насетне не разбирам какво да направя.... До този момент съм схванал нещата така:

2 антени - 1та излъчва - другата приема .....Първата я връзвам директно към рутера или с разклонител към кабела на интернета?

Втората антена директно в компютъра на Вилата ли влиза или минава през друго устройство ?

Антените трябва ли да са насочени една към друга ?

Нужни ли са други устройства ,освен 2 антени???? Ако да - какви?

Въпроса е за 4км....

Сега видях вкъщи за интернета ми пише 100мбс/сек.... Свалям филми,музика ,страниците се отварят ,видео в сайтовете ....Мога ли да очаквам поне 50-70мбс/сек от Антенния интернет ,който ще вкарам на Вилата?

Тези въпроси ми изникват - благодаря за бързия отговор ..давайте смело! Попивам като гъба :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало най лесно ще стане с тия устройства цък 2 броя, съчетават в себе си устройство и антена в едно,

първото се вързва към рутера който е в града, второто което ще е на вилата можеш да го вържеш към рутер

или директно в компа, настройва се софтуера за конкретният случай след това

антените се насочват една спрямо друга, трябва да има пряка видимост между тях.

Тия устройства могат да ти пренесат 60-70 Мбит без проблем даже малко повече

но изключително много зависи от ефира, тъй като си споменал че си в центъра на града

ще е малко зор докато се подкара.

Редактирано от RudY-ElectriC

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога ли да очаквам поне 50-70мбс/сек от Антенния интернет ,който ще вкарам на Вилата?

Тези въпроси ми изникват - благодаря за бързия отговор ..давайте смело! Попивам като гъба :)

можеш да очакваш -300/500 лева и фрустрация на буци. без да се засягаш.. не е като да не виждам всеки ден подобен ентусиазъм.

без умения, без мисъл в главата за евентуална икономическа ефективност... ми дай да помислим

Средна цена на подобен линк е 400-500 лева + материали

Средно човек прекарва на вилата 15-16 дни годишно

Средно има точно толко бури годишно

Значи правим сметката:

400 лева цена на придобиване

150 на всеки 2 години за да получим цена на притежание (ест може да изгориш N брой дивайси за година)

теглим чертата

------------------------------------------------------------------

Вместо да отидеш да починеш на вилата.. ще въртиш антени.

Затова помисли да намериш локалния доставчик и да му обясниш случая. Купи си устройство за вилата.

Договори се за некви 100 лева годишно (повечето малки isp предлагат точно такива пакети за вила) и не се занимавай с глупости.

По този начин намаляш вероятноста да гори нещо с 50% и си осигуряваш съпорт. Ако нямаш 100 лева не ти трябва интернет, а работа.

  • Харесай 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колко ще ти е скъп интернета във Враца че да правиш тези гимнастики

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

едно е 10-20 за тубето друго е за 50-70 мбит ... разликата в оборудването ще е голяма и в парите също, ако си на края на града може и 2,4гхц да пробваш , ако няма как да сканираш ефира всичко ще е на сляпо и на 5гхц не се знае какво е положението.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Меерси за отговорите!

Mile - ти направо се опита да ме откажеш :D - Много лошо описа картинката - все едно ще сменям през няколко месеца разни чаркове..чак толкова от 2 антени? Сериозен ли си? Иначе за устройство за Вилата + локалния доставчик - ок ,но трябва да разбера какво е устройството и затова е темата всъщност ...Ще питам и доставчика разбира се ..

В крайна сметка се реших на тази стъпка ,понене мислех че не е особено трудно и скъпо и исках от домашния интернет да тегля ,когато съм там - по този начин да не плащам допълнително за интернет ...

Миро Петков - ти си агент...

Велин - как мога да сканирам ефира?

До няколко часа ще кажа дали има пряка видимост... Лошото е ,че видимостта е от Тавана на сградата ,а той е на 3 етажа по-нагоре :D

Още един въпрос - тъй като говорим за спестяване на допълнителна такса за интернет - съответно искам да мина тънко ,както всички искаме май в страната ни ... та мога ли да си направя нещо сам? Домашна-изработка? Имам 100лв и другите пари ще намеря ,ако се реша ,но искам да проуча всички варианти..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3.2 километра са си 3.2 както и да го погледнеш.

Ако не те устройва варианта, който ти предлага Mile, заложи на варианта който ти предложи RudY-ElectriC. Имаш си домашен рутер, забождаш единия край на кабела в единия лан-порт, а другия край - на вилата. Само, че толкова дълъг кабел не се намира, точно затова двете устройства предложени от RudY-ElectriC заместват кабела. Насочването и укрепването на антените се прави веднъж, а дали ще се налага да сменяш изгорели устройства, никой не знае, дори и Mile. Ако нямаш никакви понятия в тази област, по-добре някой с познания да ти направи линията, а ти вече имаш представа кое колко струва.

Всъщност, ако твоят интернет доставчик няма прекаран кабел близо до вилата ти, едва ли ще се навие да пуска кабел дотам, най-вероятно е да ти пусне интернет със също такива устройства или подобни.

Редактирано от dabadaba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двете устройства от Руди-Електрик - дали мога да ги набарам по-евтино някъде или подобни на тях? Или самоделки да правя?

Иначе- да - ще питам и в офиса на разни доставчици да видя как стоят нещата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Варианта за интернет от мобилните оператори също е някаква решение. на много добра цена :)

3G рутер е около 50 лева,60 лв е годишния абонамент на минималния пакет.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги не го отказвайте толкоз бързо. 3 километра е нищо разстояние и ако има пряка видимост между 2те точки - 150тина лева за 2 наностейшънчета 2ра ръка, малко кабел и букси го оправят напълно. Другото е че тия 100 мегабита съм почти сигурен че не са 100 Mbps! Как ги измери?. 20 Mbps са ти напълно достатъчни за всичко. За четене на страници, скайп и онлайн радио ще са ти достатъчни и 2-3 мегабита !

Ако имаш пряка видимост е никакъв проблем да си ползваш домашният интернет на вилата. Цената е около 150 лева макс за 2 устройства 2ра ръка и скорост на връзка до 20 Mbps, които смятам, че са ти достатъчни. В продава има доста устройства с марката Ubiquiti, които ще ти свършат работа!

Тези 100 лева трябва да ги умножиш поне по 3 или по 4 и пак нищо да не направиш и то сам...

А Миле определено ти каза самата истина!

Най-добрия вариант е да идеш в офиса на Мреал...дано не стане като реклама... Хората ще ти осигурят и устройство и съпорт и качество.

Успех!

Като за първи пост колега, сигурно не е реклама :D

Редактирано от exvitermini
  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам.. аз си плащам и то на места кадето мога да си пусна сам, а техника ми се въргаля на кило. може и да съм глупав и затова така да ми се получава.

при вариант с договорка с локалния си има 1-2 тънкости. първо пазариш за година цената, а като мине годината казваш, че няма да ходиш. ако отидеш ще си платиш месеца.

и почваш така. 20 лева са нема каса бира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.