Jump to content

Кое е по важно......


Recommended Posts

Здравейте има едно нещо за което се тормозя от известно време и то е

Ако решим да правим линк, който се състои от две "Паници" но с различен размер да речем 60 и 90 санта

Коя страна според вас е по важната и следователно на коя се полага по големият размер антена на "AP" или на "CLIENT"?

За мен "AP" страната трябва да е с по голямата антена.

Но не съм много убеден и затова поставям въпроса тук.

На подобен принцип е направено новото творение "UBNT - Air Fiber"

Та и въпроса ми е провокиран от това творение.

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно еднаква техника и от двете страни, единствената разлика е големината на антените.

Линка е точка - точка

Редактирано от RudY-ElectriC

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко се появят разлики в uplink и downlink скоростта и латенцията като разменяш местата на антените,сам ще си отговориш на въпроса. ::)

Редактирано от ReunioN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като устройствата са еднакви, монтираш антените както ти е удобно и пробваш да размениш режима на устройствата и тестваш. Според мен, няма да има никаква забележима разлика.

Aко се появят разлики в uplink и downlink скоростта и латенцията като разменяш местата на антените,сам ще си отговориш на въпроста. ::)

Каква ще е разликата на примерно даунлинк, при излъчване с по-малка и приемане с по-голяма антена или обратното?... не виждам никаква логика.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пряка зависимост от разтоянието,различнот усилване на антените,прагово затихване,малки разлики в насочеността и куп други субективни причини.Има си софтуер в карйна сметка.Може да се симулира и да се види на теория.Просто изказвам моите предположения.Говорим за пренебрежителни разлики.На практика може и да няма осезаеми разлики,но само реален експеримент ще покаже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих сложил антената с по голям ъгъл на АП страната с цел след време да мога да пусна ако се налови п2мп по-лесно (разбира се ако позволяват условията)

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

По - голяма чиния по - голям входен сигнал, дори и да са различни чиниите теоретично и предавания и приемания сигнал ще се променят симетрично тъй като и двата са в една и съща посока , мисля, че трябва да се обърне внимание на това какъв сигнал е по - добре да има едно радио в зашумена среда, голямата чиния е с по - голяма насоченост , следователно ако искаме допълнително да увеличим в клиента полезния сигнал тоест разликата от входното ниво и нивото на шума но без да вдигаме нивото на шума е да сложим по - голямата чиния на АП-то,

Не знам дали сте ми схванали мисълта.. пък то лесно се разбира пускаш симетричен тест и гледаш кое ти е по - скапано свалянето или качването :)

  • Харесай 2

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм писал че е по добре по голямата антена да е от страната на "AP" точно заради по високото ниво на полезният сигнал при клиента, които в случая е с по малкия размер антена.

Типичен пример е следната схема, обикновен рутер с омни антенка 3 дб в режим "AP" зад стена, отсреща на километър два може и повече остро насочена антена с 24 дб усилване (най разпространени са), резултата е ясен като бял ден.

Макар да не е точен примера заради няколко фактора на който няма да се спирам.

Но както казах в първият пост, нямам кой знае какъв практически опит в тази сфера и исках да получа мнението на по знаещите и опитни членове на форума.

Благодаря за мненията.

Редактирано от RudY-ElectriC

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

никво значение каде е. така или иначе ще си играеш с txpower.

Е точно заради играта с ТХ , ама като се "набузи" и влияе върху качеството на приемания сигнал.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално няма голямо значение, единствено tx/rx сигнала ще ти бъде по добър от към по-голямата чиния, което води до по-висок tx реит и по-висока скорост. 90ката като клиентска ще имаш по-голям ъплоад(tx).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.