Jump to content

Линк на 14 км. без пряка видимост


kiril.london

Recommended Posts

Здравейте,

Нямам познания по безжични мрежи и заради това се обръщам към вас за съвет.

Искам да попитам дали е възжможно да се осъществи 80 Mbps линк през пресечена местност и без никаква пряка видимост? Ако да - каква техника бихте ми препоръчали и как чисто технически трябва да се осъществи това?

Наясно съм, че никой не консултира безплатно, но се надявам поне да ме насочите към някакво решение.

Поздрави!

80618437449115443836.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Има топографски карти опитай с тях

иначе върхът на запад е твоето спасение

от Троян няма ли начин да взимаш

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми без пряка видимост си е мисия невъзможна, ако си заслужава прави си една средна точка ,но добре обмисли къде точно ще я сложиш,в програмата google earth си има инструменти ползвай ги мен до сега не ме е подвеждала

post-541-0-63275100-1342209311_thumb.png

Редактирано от Anatoli

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(От време на време точно тая функция леко полудева)

Ми без пряка видимост си е мисия невъзможна, ако си заслужава прави си една средна точка ,но добре обмисли къде точно ще я сложиш,в програмата google earth си има инструменти ползвай ги мен до сега не ме е подвеждала

Всичко опира до прецизно проектиране преди да започнеш изграждането, обаче поради това че гледаме да спестим финансови и технически средства ни се разказва играта докато открием проблема и подкараме линка да работи коректно.

Така че искаш ли нещо да ти служи вярно, не прави компромиси с него, или поне не толкова много.

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Прав си Анатоли височинния профил помага много

в случая баирчето западно от втората точка гледам на върха дори е обезлесено за целта релейка ;)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали разбира това ако точката е къчена на блок или не ?

не разбира то си кара по релефа на земята Редактирано от Anatoli

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обади се на Станимир Станчев от Плади. преди 10 и повече години бяха почнали да пускат към Троян релейки и може да ти прекара необходимия трафик. иначе не съм особено сигурен какво ще измайсториш. Вариант ти е да сложиш релейка на пътя над тунела към Троян. отгоре има вече такава но тя праща към селата в посока Плевен (Горан, Слатина) втория вариант ти е да пуснеш от крепоста пак релейка или ретранслатора на Вароша. Всички тези решения ще ти струват по-скъпо отколкото да се спазариш със Станимир. ако имаш нужда от съдействие с него се обади. друг вариант ти е да направиш линка от Троян, но там вече не знам кой доставчик би ти съдействал

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията!

Ще се свържа с Плади тези дни, да видим какво ще предложат.

btw Коя институция отговаря и дава разрешение за монтиране на РРТС-ите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КРС Комисия за ...... Щрак

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.