Jump to content

dd-wrt на TP-LINk 740v4.2


Momo

Recommended Posts

Здравейте, някои има ли представа как става флашването на този рутер с DD-WRT или OPEN-WRT, и от къде мога да си сваля читави IMAGES за този рутер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да снимаш чиповете да видим конкретния дали е с 4MB флаш ? Защото има и с по 2 където няма да се събере.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, някои има ли представа как става флашването на този рутер с DD-WRT или OPEN-WRT, и от къде мога да си сваля читави IMAGES за този рутер

На тоя рутер DD-WRT не работи коректно обаче OPEN-WRT е съвсем друго нещо

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тоя рутер DD-WRT не работи коректно обаче OPEN-WRT е съвсем друго нещо

Сложих без проблем дд-врт и се опитвам да направя това http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Wireless_Access_Point

Опитвам се да го направя на АП, ама нещо не да става вкарвам кабела от главния рутер в него и имам достъп като включа кабела от компа към него и интернета спира, и имам достъп само да рутера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

спри му dhcp сървъра. Направи си настройки за вифи-то . забоди му кабела към някой от лан портовете и си готов

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

спри му dhcp сървъра. Направи си настройки за вифи-то . забоди му кабела към някой от лан портовете и си готов

Това и направих, много пъти преди съм го правил ама сега нещо куца. Сложих DD-WRT успешно. Махнах човките на това Use DNSMasq for DHCP и Use DNSMasq for DNS

post-1301-0-56260500-1341996180_thumb.jp

post-1301-0-53507500-1341996426_thumb.jp

post-1301-0-77906700-1341996426_thumb.jp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

"главния рутер" от коя мрежа адреси раздава„ Кой е адреса на ван-а на 740-цата?

От твоята машина по пинг виждаш ли лан/ван адресите на 740-цата и лан/ван адресите на "главния рутер" ?

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"главния рутер" от коя мрежа адреси раздава„ Кой е адреса на ван-а на 740-цата?

От твоята машина по пинг виждаш ли лан/ван адресите на 740-цата и лан/ван адресите на "главния рутер" ?

Прикачвам няколко снимки, ван порта е изключен когато съм вързан към лан порта на ТПЛИНК нямам интернет, тп-линк-а е вързан по лан към буфало-то, а когато съм вързан към главния рутер всичко е наред.

post-1301-0-44107400-1342088841_thumb.jp

post-1301-0-04623200-1342088852_thumb.jp

post-1301-0-90188600-1342088860_thumb.jp

post-1301-0-89429600-1342088978_thumb.jp

Редактирано от Momo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не прави грешката да слагаш DDWRT - определено работи по-зле от оригиналния фирмуер. Има доста предимства но явно хардуера не издържа. В момента имаме 10 тина мисля с DDWRT и не са правили проблеми но скоростите са по-ниски определено.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не прави грешката да слагаш DDWRT - определено работи по-зле от оригиналния фирмуер. Има доста предимства но явно хардуера не издържа. В момента имаме 10 тина мисля с DDWRT и не са правили проблеми но скоростите са по-ниски определено.

Аз вече сложих DDWRT, това АП ще се ползва предимно за скаип през мобилен телефон или таблет няма да бъде натоварено по никакъв начин.

Редактирано от Momo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам какви настройки точно си правил. направи му хард ресет и настрой уайерлеса, след което спри и dhcp-то и трябва да стане

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам какви настройки точно си правил. направи му хард ресет и настрой уайерлеса, след което спри и dhcp-то и трябва да стане

Точно това съм и направил, има пинг от ТПлинка към гоогле. ама от компа няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един много "тъп" въпрос - WAN-а ти по кой протокол си получава IP адреса?

Щом имаш толкова проблеми, предполагам, че е DHCP (Dynamic IP) или там както са го свързали) или в краен случай статично (Static IP).

И предполагам, че е купен/произведен в последните 12 месеца?

Редактирано от hgd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.