Jump to content

софтуер за запис от ip camera


id

Recommended Posts

Здравейте, колеги.

Решил съм да си направя сървър, който да записва видео от ip камери и да съхранява тези записи.

Нещо като dvr, но с ip камери.

Моля , ако някой е правил подобно нещо, да ме насочи къде има материали в които е описано как стават нещата.

Какъв софтуер е необходим (може и платен) , какви са изискваниата за хардуера и други "тънкости" ...........

Извинявам се, ако преди това е обсъждано подобно нещо. Моля дайте линк към темата.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решаваш какви камери ще слагаш, гледаш какви са изискванията на техния софтуер и вземаш машина покриваща тези изисквания. Аз сега си взех Dell Optiplex 745 SFF - Dual Core, 2GB RAM, 1TB HDD, гигабитов LAN. Позлвам софутера на камерите. Ако камерите ти са HD, логично е машината да може да възпроизвежда HD видео. Отделно моите камери имат софтуер за NVR сървър, на който могат да записват камерите и тъй като той не се занимава с възпроизвеждане на видео ами само с потока данни, изискванията му откъм хардуер са доста по-ниски. Има и платен софтуер, но такъв може да вземеш ако не си доволен от софтуера на самите камери, иначе няма нужда. Третия вариант е както е показал kokaracha - да си купиш NAS и да настроиш камерите да записват на него. Цената на добрите NAS е съпоставима с тази на NVR (Network video recorder), така че ако ще даваш толкова пари може да помислиш направо за NVR.

Редактирано от silverfox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

С това VLC ми е любопитно какво ще правиш?

бе никакви мъки може на обикновен 7200 оборотен диск да се записват

16 дву-мегапикселови камери 1600х1200 (харда трябва да се охлажда активно)

при условие че се използва motion detection + time shift record (време преди събитието)

както и адаптив стриим от камерата (т.е. да намалява битреита или дропи кадри когато няма motion event)

ползването на raid mirror е за всичко надхвърлящо това

Обема според данните за единица време и нуждата от време назад при мен по закон е 3 дни или 72часа

или 1,5Тб за 20хд и 16 сд камери

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново

Благодаря на всички за съдействието!

Ами първо трябва да си поиграя , за да ми стане ясна материята. В последствие може да се разширят предлаганите услуги.

Въпроса е инфраструктурата да се използва пълноценно ::) , но дотогава ще има четене и опити.

Поздрави!

Редактирано от id
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, пиши ми на мейла или на лично, за да ти дам конкретни отговори. Всичко е много относително, докато не се спреш на точен модел и брой камери. Аз ти препоръчвам този софтуер : http://www.nuuo.com Платен е, но си заслужава и е преведен на български.

Имаше грешка в линка, вече е оправен.

Редактирано от asensp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.