Jump to content

711G-5hnD 11 km тест


Recommended Posts

теста е правен от двата края x86 pc линка е на 11 км с 90 ки антени на 15power пинга е около 15-20 мс при 200 мб тест

post-686-0-15585600-1341511052_thumb.jpg

post-686-0-53043600-1341511062_thumb.jpg

post-686-0-22018100-1341511072_thumb.jpg

post-686-0-71057000-1341511901_thumb.jpg

Редактирано от jack82

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От двата края с кoмпютри. Не е натоварвал борда с bandwith test

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми говно си е. не е като да немам и аз такива

Ето го един такъв без да се тормозя с машини да го тествам. Гледам 50 дни ъптиме е направил без да дропне. Странно.

Да се кефят във селото, че не пада ;)

post-32-0-23852800-1341517171_thumb.jpg

post-32-0-94450100-1341517171_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

То показателния тест ще е на пакети не на скорости. Пуснете 5-10 компютъра с по 2-3 торента и ще стане ясно какво и колко може да кара под товар :)

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да теста е правен с пц та от двата края гледам при реален трафик клиенти при 90-100 мб да кажем 3 ма 4 рма пуснали торент професора му е на 55-60 процента

ето го и на реален трафик

post-686-0-50482400-1341576267_thumb.png

Редактирано от jack82

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали за този говориш http://routerboard.com/pdf/330/rb711G-5.pdf ?

С какви облъчватели е на 90тките и при тези километри пробвал ли си с 60 ?

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоя резултат в варна го забрави просто ефира е дроп пък тоя линк докат го подкараме мина 1 седмица

Миле го е казал точно и ясно

особености на N линковете са това. иска много зор да се подкара нормално и при най-малкия шум сдухва. за 200 леа толко.

ако ти трябва трафик (тоест 80+ мегабита) микротик не е решение. ще счупиш маса пари, нерви (твои и клиентски) и време.

Ако не можеш да си позволиш 20-30-40к за релейки значи не ти трябва толкова трафик.

Редактирано от RudY-ElectriC

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Абе не е точно така.Като цена с тия вградени интерфейси е много добра покупка.Друг е въпроса как ще го ползваш,то е ясно че с 400мхз и 32мб.рам си в класа на домашните устройства и няма да имаш голяма ефективност :) ,но до 15-20 потребителя е компромисно решение.За релейка се искат процесори и интерфейси на x86,вече има достатъчно качествн хардуеър на приемливи цени който може да осигури стабилна услуга на смешно ниска цена.Готовите професионални решения няма какво да се коментират,лошото е че цените не са по нашия джоб.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги аз мисля че сам приложил достатачно снимки това е максимума от това устроиство за 120 лева даже хич не е малко релеиката за 300 мб си е масааааааа пари един бондиг ще искара също 300 мб сложил сам снимки и на реален трафик 100 мб 4 мс 55 процента цпу 150-200 клиента са, онлаин сам засичал 100 и си е просто приказка

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Релейката бута 300 ама full dup. При 1ms.

2012-та година сме. Не е 2004-та, когато само скоростите бяха важни.

Е го е продавам 600мбпс релейка за 20-тина К. Сам си направи сметката.

1000 лева линк на 5гхз и нерви (и никакви варианти за растеж и надскачане на пионер нет-а)

или 600mbps и гаранции за растеж поне за следващите 2-3 години. Въпрос на приоритет ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Много малко пакети са това,трафика не е симетричен,няма ъплоуд никакъв.Това ако има както казваш 1хх онлайн и всеки ако ти прави 150-200 конекций нещата не ще изглеждат така.Слабичко си е устройтвото от дето и да го погледнеш,хардуера е аналогичен на домашните тп-линкове. За тия пари толкоз :)

Релейката за 300 мб не е маса пари дори и за джоба на всеки българин.Почти съм убеден,че гсм-а в джоба ти е около 2 пъти по скъп от цената на такъв линк :)

  • Харесай 1

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като гледам някой колеги тук как с борд на 300мхз и карта без N са вързали 50 човека и то през p2mp мрежа на 2.4. Това бордче с един читав рутер зад него и добре изградена мрежа лан за 100 тина усера не мисля, че ще е проблем. Само ефир да има.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като гледам някой колеги тук как с борд на 300мхз и карта без N са вързали 50 човека и то през p2mp мрежа на 2.4. Това бордче с един читав рутер зад него и добре изградена мрежа лан за 100 тина усера не мисля, че ще е проблем. Само ефир да има.

точно така е, линк след това има рутер и лан ефира е перфектен бих казал има 3-4 устроиства на 5 много рядко засичам 100 онлаин но си вози трафик за 50-100-150 клиента си е добре но има и рутер нат

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.