Jump to content

Устройства на Compex

Тодор Лазаров
 Share

Recommended Posts

тука въпроса ми са към устройствата на  Compex.

- WPP543LVA

- WPP54G

Някой да ги е ползвал ....

Гледам че във форума пише и Ники Кръстев от РТС нека да каже нещо и той, щото в РТС ги продават.

Гледахме ги с Ники. В офиса правят 70 мбпс. и изглеждат обещаващи.Търя къде да монтирам един линк за тест.

Ники повече чете,ама нека си направи реклама.

Radio Transmision Systems

www.rts-bg.com / ispot.bg

Tъй като си го пуснал на 802.11n, с колко антени е този линк

Едно само не ми харесва, абе бая скъпо ги продават ....

Цената на сайта е крайна клиетска с вкл. ДДС........

-Тошко, нали занеш, че за теб това невжи :) !

Да изпием всичката бира по света !!!

От днес 182.02.2009 ги тестваме в реални у-я в централната  

/ЗАШУМЕНА/ градска част на София....

Поздрави на вс. пичове

На мен ми е интересно и на по-дълги растояния как ще се държи.

Ам като направи те тестовете дай инфо за тях.

Забравиш да питам:

- При 802.11n как са пинговете.

Иначе това като го гледам си върви с:

"Integrated directional dual-polarization antenna, Either 8dbi for 802.11g band or 13dBi for 802.11a band"

Ангажирам се да дам още инфо и за растояние на 2км.

Поздрави

Шота изглежда като за обикновено МТ + 3/5мбпс отгоре. Революцията се отлага явно ;)

Технологията се развива кадето има пазар. Пазара е home решения и съответно решенията са за него. Читавите решения за P2P от 5 години не са се променили много. С изключение на преминаването от National на AMD при PCEngines и малко Atheros базираните карти. Реално пък и разлика межди 11 и 14 не виждам много. Освен да се насере и без това обозения ефир допълнително не виждам някак приложението на n за P2P.

пп btw Ники точно от вас съм взимал първите PCEngines преди 4-5 години някаде и естествено един изгоря в първите 24 часа и не ми го заменихте гаранционно. Лошо впечатление остана. К'во да се прави помня като слон простотиите. Затова не е лошо да кажеш и как ще стои въпроса с гаранционното обслужване или всяко дало дефект ще се връща с "ми ударило го е гръмотевица" . За да не излезе, че мятам кал признавам че сте ми правили замени на антена, но от 2 върнати неща за рекламация имам 50% успеваемост. Затова и от една година имам съвсем символични покупки от вас. Приемете го този пост, като обратна връзка.

Привет,

имам въпрос: От какво Ви горят устройствата ?!

При мен за последните 3 години има само едно дето сдаде багажа и то защото го удари градушката преди време в София и го проби,но дори и то не изгоря.

В тази насока Compex с тия пластмасовите кутийки при добра инсталация,не виждам какво да им изгори освен захранването.

При такава ситуация аз дори и не бих си помислил да предвявам претенции за смяна.

При всеки производител гаранцията е дефинирана много точно и е съвсем нормално Ники да не ти смени продукт,ако и производителя е отказал. Изгарянето на дадено устройство за мен е следствие от недобро захранване (тук може и енергото да са виновни) или недобро заземяване (с майката природа не можеш да се пребориш), като изклювам редките случай на директно попадение от небето,но и тук гаранцията не сработва.

Съвсем скоро ми се случи РБ433 да не иска да работи с ЦМ10,което доведе до светкавична и безусловна смяна на картите.

Radio Transmision Systems

www.rts-bg.com / ispot.bg

Skyfx да не навлизаме в подробности. Въпросния WRAP изгоря в безоблачен ден между 22:00 и 10:00 сутринта. Закупен в деня преди 22:00ч. Занесен в сервиза им в 14-15ч мисля. Все още го пазя. Не е имало нито гръмотевица, нито дъжд. Нито в Своге, нито в София. Ясно изразен спукан чип. Снимки да поствам ли? Или да им нося на RTS и протоколите за заземяването на стока струваща 200-300лв? Захранванията са закупени също от тях в комплект с POE инжекторите. В интерес на истината наистина помня такива неща като слон, пазя фактури и лошо мнение. Затова питах и дали пак ще се процедира така за гаранцията. Като печелим всичко е ОК. Като ще имаме разходи (връщане на стока до производител и т.н.) ще имаме гръмотевици ;)

Ама айде да не продължавам, че пък един друг СФ вносител е още по-зле. Там дори трябва да ходя на kraka за да си прибера заменена мръщапалка 'щото Еконт е прекалено скъп... Досега съм се въздържал от постове с лоши мнения, но мисля да не ги спестявам вече.

Ще чакам да видя тестовете и шотове. Не че резултатите не са ясни предварително при 300mhz Ahteros и ап което дори производителя е снабдил с 100mbps лан карта, но пък току виж стане чудо.

пп За 5 години имам изгорели 3 устройства. 2 на връх под с. Миланово до кулата на Мтел (едното директно попадение в пилона и стопено цялото), а другото заради немарливо затворена кутия и 3 пръста вода. За третото изписах достатъчно. + една флашка, за която не се установи как успя да изгори и една CM6 която работи когато си иска.

Ебе не съм много съгласен че тези пласмаски са най-доброто решение. Тук идеята на производителя е да докара възможно най евтиното решение.

Иначе който е въждал по сериозни устройства Trango, NERA, Motorola май има разлика.

trangolink45.jpg

FlexLink_Installation_170_0.jpg

Motorola-wi4-Fixed-Point-to-Point-500-Series-of-Wireless-Ethernet-Bridges-from-TR-Corporation.jpg

Но и цените са други .... Така че за толкова za толкова

Иначе добре че се появиха и такъв сорт CPE /Nano, Compex и много други такъва варианти/, за нашия пазар е добре.

Аз до сега съм ползвал само една двойка Транго, е как не гръмна, всичко около него гърмеше той не. Така че понякога и повечето пари си заслужат.