Jump to content

AirOs 5.5 и Dude

ushoplias
 Share

Recommended Posts

След ъпдейт на някои Убикуити устройства на 5.5, забелязах, че на дюда, на информацията на линка, показва само името, а на старата версия показва и честотата, и силата на сигнала.

След малко разследване, забелязах, че на 5.5, в OID-то за SSID-то, накрая има някакъв символ, който явно бърка дюда. И понеже не ми се играеше със стринг функциите на дюда (да изчистя въпросния символ), във функцията snmp_wireless_link_info размених SSID-то да се показва последно, и готово, пак си има информация за честота и сила на сигнал.

snmp_wireless_link_info

Преди:

if (

string_size(

oid(

concatenate(

"iso.org.dod.internet.private.enterprises.mikrotik.mikrotikExperimentalModule.mtXRouterOs.mtxrWireless.mtxrWlStatTable.mtxrWlStatEntry.mtxrWlStatSsid.",

link_index()

), 300, 600)),

concatenate(

oid(concatenate("iso.org.dod.internet.private.enterprises.mikrotik.mikrotikExperimentalModule.mtXRouterOs.mtxrWireless.mtxrWlStatTable.mtxrWlStatEntry.mtxrWlStatSsid.",link_index()), 300, 600),

" (",

oid(concatenate("iso.org.dod.internet.private.enterprises.mikrotik.mikrotikExperimentalModule.mtXRouterOs.mtxrWireless.mtxrWlStatTable.mtxrWlStatEntry.mtxrWlStatFreq.",link_index()), 60),

") ",

oid(concatenate("iso.org.dod.internet.private.enterprises.mikrotik.mikrotikExperimentalModule.mtXRouterOs.mtxrWireless.mtxrWlStatTable.mtxrWlStatEntry.mtxrWlStatStrength.",link_index())),

"

"

)

,

""

)
сега:
if (

string_size(

oid(

concatenate(

"iso.org.dod.internet.private.enterprises.mikrotik.mikrotikExperimentalModule.mtXRouterOs.mtxrWireless.mtxrWlStatTable.mtxrWlStatEntry.mtxrWlStatSsid.",

link_index()

), 300, 600)),

concatenate(

"(",

oid(concatenate("iso.org.dod.internet.private.enterprises.mikrotik.mikrotikExperimentalModule.mtXRouterOs.mtxrWireless.mtxrWlStatTable.mtxrWlStatEntry.mtxrWlStatFreq.",link_index()), 60),

") ",

oid(concatenate("iso.org.dod.internet.private.enterprises.mikrotik.mikrotikExperimentalModule.mtXRouterOs.mtxrWireless.mtxrWlStatTable.mtxrWlStatEntry.mtxrWlStatStrength.",link_index())),

" ",

oid(concatenate("iso.org.dod.internet.private.enterprises.mikrotik.mikrotikExperimentalModule.mtXRouterOs.mtxrWireless.mtxrWlStatTable.mtxrWlStatEntry.mtxrWlStatSsid.",link_index()), 300, 600),

"

"

)

,

""

)

• Administrator

Някой не е чел стандартите изглежда и е омазал кода ;)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа

ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

От толкува разследване си омазл всичко сега се върни и прегледай кода пак прочети обстойно както ти е написал колегата 111111 . То има страндарти но са за тези който ги ползват.

След ъпдейт на някои Убикуити устройства на 5.5, забелязах, че на дюда, на информацията на линка, показва само името, а на старата версия показва и честотата, и силата на сигнала.

След малко разследване, забелязах, че на 5.5, в OID-то за SSID-то, накрая има някакъв символ, който явно бърка дюда. И понеже не ми се играеше със стринг функциите на дюда (да изчистя въпросния символ), във функцията snmp_wireless_link_info размених SSID-то да се показва последно, и готово, пак си има информация за честота и сила на сигнал.

• Administrator

sftt не си ме разбрал, вината не е в ushoplias

ами в тия които карат през просото и пишат софтуер в случая ubnt

аз не съм виждал ubnt.mib да се прилага някъде към техните продукти

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа

ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

:) може би аз не написах нещата както трябва .Но ето давам ти пример когато получих имела за заразени устройства който съм го публикувал в раздела ни ,реших да купя едно такова рутерче за тест за да видя дефакто какви са тези вируси .За мое учудване версия Firmware Version: XM.v5.3.5. Build Number:

11245

Закупено от Исания.

Нямаше нищо такова и проблем даже , както човека пита но проблемите започнаха когато преминах на 5.5 за това съвета ми към питащия е върни се на старата версия и чакай да излезне по нова от 5.5 за да бъдат премахнати грешките им.

П.П. за това съм споменал за омазан код който е несавместим с новата версия.

sftt не си ме разбрал, вината не е в ushoplias

ами в тия които карат през просото и пишат софтуер в случая ubnt

аз не съм виждал ubnt.mib да се прилага някъде към техните продукти

Edited by sftt

Тука и аз нещо неразбрах.

Какъв сорс, какъв код, какви 5 лева, това snmp_wireless_link_info e функция на дюда.

sftt, да не предлагаш да оправям snmp-то на airos-a ?

Както написах версия 5,5 на уб. има бъг за това съвета ми към теб е да се върнеш към старата версия аз съм в момента с нея и нямам проблем уп тайма ми е 90 дена за сега издържа на всички тестове .Доколкото новатаа версия 5.5 ми даде доста бъга не пазя лога за съжеление. Успех и ако има нещо пиши да видим как да помагаме но ти казвам върни се на старата версия дали ще го направиш зависи от теб.

Тука и аз нещо неразбрах.

Какъв сорс, какъв код, какви 5 лева, това snmp_wireless_link_info e функция на дюда.

sftt, да не предлагаш да оправям snmp-то на airos-a ?