Jump to content
  • 0

Абсолютно начинаещ


samisam

Въпрос

Здравейте,

имам един много стар комп, който бих искал да ползвам като безжичен рутер. Имам безжичен интернет в едно село с булет2 и след него рутер. Компютъра е P3 с 512 мБ РАМ с 10 ГБ диск. Върпоса ми е дали с рутер платка мога да мърджна нормалния нет с 3G нет с флашка от Виваком.

Всъщност компа може ли да се ползва за нещо друго полезно? Много е слаб. За нещо става ли изобщо?

Извинявам се ако въпроса не е за тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

компа става за рутер, ако искаш обаче да му ползваш функцията за усб флашка трябва да си купиш лиценз за микротик, иначе в интернет има версия която е старичка, но като за "абсолютно начинаещ" ще ти е доста добре

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Старата версийка не става за 3/4G но с убунту може да работиш без проблем на машината

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодаря ви.

А мога ли да помоля за линк кое как става за да почна да чета и да се занимавам?

За Убунту-то може би ще мога да се оправя-на единия си комп имам тестово виртуално инсталиран такъв. Не че съм навътре много слинукса и конзолата де, но ... :-

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

няма да ползваш конзола с убунто. то си е с графична среда. Относно микротикта не е лошо да се запознаеш с документите и примерите тук . като за начало... http://wiki.mikrotik.com/

и да прочетеш малко в секцията на начинаещи в този форум

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Загледах Вики-то. Необятно море от информация. Към какво по-конкретно следва да се насоча обаче?

Модел ли на рутер платка или не се изразявам правилно...

Всъщност очаквам че това някакъв продук, който мога да сложа на PCI шината на компа и с подходящ софтуер и усб дивайси да накарам компа да работи като безжичен или жичен и безжичен рутер. Бъркам ли в концепцията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.