Jump to content

IP камери Hikvision нямат картина нощем


silverfox

Recommended Posts

Здравейте,

взех си IP камери за видеонаблюдение Hikvision DS-2CD7153-E, които се водят ден/нощ. Нощем обаче умират. Не показват нищо. Имах една аналогова камера ден/нощ, която на лунна светлина показваше добре. Тези нищо. Малко да се здрачи показват чисто черен екран и дотам. По спецификации ги дават 0.5 lux цветно и 0.1 lux черно/бяло. Черно/бяло изобщо не показват. От влошено цветно на чисто черно :) В настройките на камерите има ден/нощ/авто - с нищо не искат да изкарат картина. Ако светна лампа показват добра черно-бяла картина, ама това не е нощ. В youtube намерих един клип на тези камери нощем, но той снима добре осветена улица и не става за еталон:

Някой да има опит с такива камери?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Сверен ли е часовника?

как е настроен ириса?

колко е времето на експонацията?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сверен е часовника, ириса е ръчен, време на експозиция 1/25 (40000us). Ириса има 2 опции - ръчно и автоматично, експозицията има:

Auto*5 (2000000us)

Auto*2 (80000us)

1/25 (40000us)

1/100 (10000us)

1/250 (4000us)

ръчно (xxxxxxx us)

Има и опция баланс на бялото - Auto1 и Off. В момента е на Auto1.

Отделно има Day/Night с опции:

Day->Night неактивно

Night->Day - 4 (от 7)

Filter time - 16 (от 120)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

За да видиш картина нощем

ириса трябва да е максимално отворен а експонационното време високо

вярно ще маже малко ама ако намалиш кадрите в секунда на около 10-15 не се забелязва много

така че ириса остави на автоматичен защо ако някой реши да си запали цигара ще гледаш 5 секунди бяла светлина

а експонацията на Auto*2 или Auto*5

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха, мерси. Довечера ще пробвам и ще си поиграя с настройките няколко дена да видя кое ще ме устройва.

/edit

Няма съществено подобрение. Като сложа експозицията на Auto 5 има едно осветено дърво в далечината и то се вижда доста по-добре, но всичко останало си е пълна тъмница. Пробвах всички варианти на експозицията, като на ръчно не ми дава да въведа повече от 40000. Ириса не ми позволява да го сменя на автоматично. Ще слагам IR прожектори ми се струва.

Редактирано от silverfox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз много си играх с едни JVC-та с подобен проблем IR прожектора не ми помогна наложи се да сложа дежурно осветление . халогенна ЛЕД вана 30 вата и нещата станаха. Макар, че сега има друг проблем бързо движещи се обекти са като духчета примерно автомобил с 20км. като мине се вижда само една линия на фаровете и стоповете. Ако имаш AGC (auto gain control) го изключи.

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Размазването е от увеличената експонация, понякога ако с максимално отворен ирис нещата не станат, помага подмяната на оптиката с нещо което има наистина по голяма леща отпред.

п.с. ако се ползва оптика над 75 градуса почти нищо не помага освен осветление

ако е инфрачервено подсигурете се че през оптиката минава такова

п.с

няма ли нов фирмуер за тази камера

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Има нов firmware - 4.0.1: http://www.hikvision.com/en/support_more.asp?id=210

И за него пише "Enhanced low-light visibility for 2CDx55 series", което въпреки, че не е за тази серия камери може да има подобрения.

В секция Downloads пише "For DVR and Camera Firmware please contact Tech Support".

Е контактнах ги, но не ми отговориха, въпреки, че не писах откъде съм (пишат, че извън USA да се обърнем към локалния представител.

Аз съм с 3.0 и странното, е че за европа все още е 3.0.

От няколко дена се опитвам да ги накарам да записват на NAS-a: D-Link DNS-320. Шернах единия диск с NFS, на камерите настроих IP и Path И не иска. На NAS-а пише "NFS client not be allowed to mount the directory.IP = 192.168.x.x , Directory = /mnt/HD/HD_a2". Същото е и ако пробвам с Volume_1. Пробвах всякакви варианти на шеринги и пътища и не иска.

Редактирано от silverfox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По характеристики ги дават, че би трябвало да записват на FTP, но в опциите на Net Disk Setting има неактивно падащо меню, в което си седи NAS. На друго място не намерих опции за запис на FTP. Аз още не мога и да ги накарам да записват само при Motion Detection със софтуера за PC. Изобщо софтуера и на камерите, и за PC започва да ме изнервя.

За DNS-320 пишат, че имал проблеми с IP камерите, така че проблема с маунтването може да си е от него.

Благодаря за линка. При един от вариантите на Path ми даде, че клиента не бил в export листа или нещо подобно, не помня вече. Разгледах /etc/exports и беше само от един ред. Видях някакво примерно в нета и имаше range от IP адреси. Вкарах тези на камерите, но нищо. Доколкото не знам какво трябва да съсдържа /etc/exports и какъв да му е синтаксиса няма как да го редактирам правилно. Ще разгледам информацията от линка, но след 7-8 дена, че сега нямам възможност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей silverfox.Пробва ли дали камерите качват на фтп под уиндоус например с filezilla server за проба , както и на самба т.е. споделена под уиндоус папка с права за запис.Казвам това понеже имам възможно най евтините и калпави мегапикселови камери едимакс ic3010/ic3030.Пробвал съм всякакви варианти с тях и освен че записвам с ш*бания им оригинален софтуер за запис то и пращат при детекция на движение на: в началото ползвах filezilla и папка в уиндоус а сега ползвам убунту сървър с пуснати съответно FTP и samba.За фтп въвеждам в настройките на камерите само име и парола без име на папка а за самбата само IP адрес и името на споделената папка (за убунту сървър става въпрос).Където и както да съм пробвал все си работят.Тъй като хиквижъна са една (всъщност няколко) идеи по добри и по скъпи камери едва ли ще направят софтуера да не може да прави това.Мисля че пропускаш някоя настройка.Едимакса също имат кокоша слепота но пък поне не ги дават , че са ден/нощ и с оглед на цената не мога да очаквам повече.С най добри чувства , поздрави....... П.С.: Видях в клипче , че няма никъде настройки за FTP в уеб интерфейса на камерата.Но има нов фърмуер от 06.06.2012 който добавя тази функция , явно хората от хиквижън сега тепърва добавят тази функция, значи лъжат в спецификациите на камерите им , че поддържат FTP. Не знам какво да кажа.

Редактирано от vstealth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ги пробвал с нищо друго. То най-вероятната причина си е NAS-a. Другата седмица ще се занимавам с него. А тоя новия firmware на камерите не знам откъде да го взема. Както писах - от Hikvision USA не ми отговориха. Със сегашния не мога да записвам на FTP.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

http://www.hikvision...more.asp?id=210

инфо за фирма

http://www.hikvision...En/download.asp

софтуер

http://www.hikvision...ru/forum/4-61-1

фирмуер (иска рег)

Никой няма да се разсърди ако качиш фирмуера тук ;)

стария версия 3

v3.0 build 110516 или V3.0 build 110516

както и V3.0 build 120110

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е версия 4.0.1 build 120508 за IPC Type C:

DS-2CD833F-E, DS-2CD733F-E, DS-2CD7133-E, DS-2CD8253F-EI, DS-2CD893PF-E, DS-2CD733F-E, DS-2CD7153-E, DS-2CD8253F-E, DS-2CD893NF-E, DS-2CD793PF-E, DS-2CD8133F-E, DS-2CD8254F-EI, DS-2CD893PFWD-E, DS-2CD793PF-EI, DS-2CD8153F-E, DS-2CD8254F-E, DS-2CD893NFWD-E, DS-2CD793NF-E, DS-2CD863PF-E, DS-2CD793NF-EI, DS-2CD863NF-E, DS-2CD793PFWD-E, DS-2CD853F-E, DS-2CD793PFWD-EI, DS-2CD854F-E, DS-2CD793NFWD-E, DS-2CD883F-E, DS-2CD793NFWD-EI, DS-2CD763PF-E, DS-2CD763PF-EI, DS-2CD763NF-E, DS-2CD763NF-EI, DS-2CD753F-E, DS-2CD753F-EI, DS-2CD754F-E, DS-2CD754F-EI, DS-2CD754FWD-E, DS-2CD754FWD-EI, DS-2CD783F-E, DS-2CD864FWD-E

Мерси много :) Като се прибера другата седмица ще го пробвам и ще споделя впечатления.

type_C_2012.06.14.zip

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Дано светне на тъмно с новия Фирм

гледам камерите инак ги конфигват с Client Demo

http://www.hikvision.msk.ru/forum/4-111-1

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.