Jump to content

Помощ при избор на устройства


jorkata

Recommended Posts

Здравейте,

нов съм в безжичните мрежите, но ми се налага да свържа 2 производствени прощадки отстоащи на около 4км едно от друго имащи пряка видимост. На 2-рата площадка има административна сграда, която ще ползва от първата ERP, файлов сървър. Ще има локален DVR/NVR, но наблюдение на камерите ще се извършва на другата площадка, та въпроса ми е: имам оферти за RADWIN 1000 от "Видеомаск"  и ALIX3d2-1 с CM9 карта (двойна поляризация H-V). И двете фирми ме овещават, че ще имам 40up/40down трафик.

Въпроса ми е да хвърлям ли пари за radwin-a или ALIX3d2-1 с CM9 на 4км ще ми свършат работа.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брадатите от видеомакс явно имат доста от тия боклуци на склад още ;) Не бих взел нищо от там ако ще от това да зависи живота ми. Или поне младежа Зоран докато е там. Другото предложение за Аликс-а е по-добро, но явно практиците в тази фирма са им кът. Карат само на теоретици. Понеже ми е писнало да отговарям за 40/40 ще си го кажа в прав текст: Не няма да ги имаш освен ако не се изкривиш от конфигурации. Не сложиш отделни антени и свободно избираем начин dualns, bonding или бог знае какво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти предложа Osbridge GXT HP

http://sat.bg/communicational/index.php?main_page=product_info&cPath=21&products_id=99

Това нещо работи в режим дуал нстриим и при мен с двойно полярни облъчватели прави 43/20Mbps за около 600 клиента. Можеш да си представиш за колко конекции става въпрос. При теб едва ли ще е толкова натоварено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека не оставяме впечатление у колегата, че се опитвам да си продам старата техника! Става въпрос за нови радиа, затова съм постнал страницата. Аз работя в Пасат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнаех. Извинявам се. Всъщност е добре повечето търговци да постнат реални графики, цени, евентуални отстъпки и прочие документация на сайта. От това само ще спечелят и двете страни. Също така тънкости и евентуални проблеми и решението им. Това естествено би улеснило много от питащите, а те като гледам са доста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам едни линксиси от преди 6 години освен и аз да почна да предлагам...

Аз немам :( -де що беше линксис още преди години ортака го строи до една стена и го застреля с пистолета :D

Родих се мокър, гладен и гол.Посрещнаха ме с бой, студ и изкуствена храна...От тогава всичко става все по зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пак.

Вече имам оферта и за Mikrotik OS, Router board, Wireless Cards, като не са ми предоставили точните модели :)), очаквам ги от фирмата.

За radwin-a не намерих много инфо по българските сайтове, освен хвалбите на търговците и как всичко друго нямало да ми свърши работа. :)

Благодаря на всички за мненията, а аз ще продължавам да разпитвам чичко "гутъл" за моделите, но е петък вечер и е време за бира.  ::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 2 Alix-a и 2 CM9 можеш да да докараш 35Mbps/35Mbps в най-добрия случай с турбо. Аз ползвам такъв линк и реалния трафик е общо около 70MBps.

Skype: Intel98

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.