Jump to content

Проблем и падане на скороста


Recommended Posts

Здравейте колеги имам странен проблем който се получава при приемане на интернет през wifi.Не живея в българия тук където съм сме направили с мой приятел мрежа,той си плаща на доставчикът и след това по бежичен път аз приемам от него,разтоянието между нас е около 150-200метра той е закачил външна 14dbi насочваща антена към мен,аз от своя страна също съм закачил 14dbi насочваща антена към него,сигналът е около 45-50db което мисля е супер,но проблема се състои в това че доста пъти през деня и вечерта сигнала рязко пада и започва да играе,дори някой път не мога да отворя страница зарежда поне една две минути,връзката е 10 мега пускам уторента свалям с 950-980байта в секунда,но когато има такива спадове не мога и до 50-байта да стигна,четох за някакъв шум който се получавал от околните мрежи а те не са малко около 45-50 мрежи в обсега,възможно ли е да е от тях проблема или?Така сменяхме канала на рутера няколко пъти но пак същия проблем...Ще помоля хората които се занимават с това за отговор на въпроса ми.Мерси предварително...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

религията ли не ти позволява да си плащаш нет-а?

Нямам представа как очакваш помощ от хора, които си вадят хляба с доставката да ти помагат за какъв да е вид споделяне.

и да хейтър съм. и да бг форум е ако ще ме обвиняваш за отговора ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи MikroTik RouterBOARD от двете страни и активирай nstreme. пусни си Интернет по кабел от доставчика, по-евтино и лесно ще излезе.

Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При толкова много мрежи наоколо, няма как да имаш качествен сигнал, особено като вземат да бръмчат всички. Опитай да обърнеш антените хоризонтал-вертикал. Опитай едната хоризонтал, другата вертикал. Опитай с по-прецизно насочване, или с леко изместване. Всичко дотук ще ти излезе без пари.

С пари, може да опиташ да промениш честотата с нови антени и нови устройства. Няма гаранция, че всичко ще се оправи, защото при мен се появи точно такъв проблем, като минах от 2.4 на 5 Гх. Вярно, проявява се засега само през май и понякога през октомври за около 3-4 часа. Явно зависи от положението на земята спрямо звездите... Може и при теб да е така.

Ако ще наливаш пари, пусни си кабел и интернет, както те съветват по-горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за 150-200м не можа ли да опънеш кабел. :)

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи къде живее... в някой страни никой няма да му даде да си пусне фърчащи жици между две сгради :)

В някой страни заради тази работа могат и да ги съдят :)

Разочарованието от лошото качество, остава дълго след удоволствието от ниската цена..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук е абсурд да пуснеш кабел между два блока,няма кой да ти даде даже разрешение.Така а за да си пусна интернет от доставчик просто е немислимо с тези цени и тези скорости.Мой приятел наскоро си пусна 1-мега повече не стигали до него на цена от 29 евро на месец +обаждания и познайте колко плаща около 50-60 евро му излиза цялата история...Аз преди години също имах интернет от доставчика еееееее беше ми писнало да плащам по 70-80евро .И за какво го използвах този 6-мега интернет за нищо да си сваля един дава филма и музика и малко скайп.Да вървят на майната си с тези цени където ги имаме тука >:( .То в тази криза какво друго ми остава,ще си карам така не е болка за умиране,но просто търсех някакво решение.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

решение има... намери си работа. Така правят хората ако не им стигат парите.

Еми/имигранството е да бачкаш не да гледаш филми. Другия вариант е да си дойдеш в бантускотия.

За 3 евро полуаваш цялата замунда + скайп ама... що да даваш 3 евро? Ще си шарнеш с комшията ;)

  • Харесай 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миле работа си имам и взимам 6-пъти повече от теб със сигурност,но криза е и никой не иска да харчи за излишни глупости,малко са ми разходите та и това,знам как се изкарват пари с много бачкане пот и труд,ти да не си мислиш че тука по дърветата ги берем >:( И по спокйно,никой не съм нагрубил или наранил..Ти какво си мислиш че бачкам по 24-часа ли,нали трябва да има и разнообразие в този живот ^-^ Отиди да изпиеш една бира и се успокой ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

внимателно с тона

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок съжалявам ако съм засегнал някой,просто търсех решение на проблема,благодаря на отзовалите се.Моля модератора да заключи темата ::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

криза е и никой не иска да харчи за излишни глупости

Една добра оценка за труда на хората... грижещи се да можеш да сваляш филми. Затова и получаваш отговори в този стил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая тема ми прилича на стандартен въпрос от други форуми:

" Ми имаме два Рутера ( Бетекарските- сини ) с някакъв моднат софт дето сме ги закачили един към друг и си ползваме нета . Ама понеже нямаме антени сме ги сложили във фокуса на две тенджери та да " дигнем сигналеца". Та въпроса мие що нямам нет при условие че пред мен има само гора и не виждам отсрещната точка . Полужението мноо зле вечер и когато вали . А и да кажа рутерите не са мокри щото съм ги сложил в кисийки.

Дали ако сложа усилвател ще ми се дигне нета? как мислите? "

Не че нещо колега но за да ти се даде отговор е нужно да дадеш подробности за техниката която ползваш и как точно си се опитал да се оправиш. За да ти се даде адекватен отговор трябват подробности .

Опитай да смениш поляризацията и си огледай връзки антени и подобни .

Късмет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво работиш, коя държава, и колко изкарваш? След като платиш сметки и храна, колко ти остават на месец?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.