Jump to content

От къде и какви евтини суичове ползвате за крайни клиенти?

Велин

Recommended Posts

• Administrator

От къде и какви евтини суичове ползвате за крайни клиенти, имам предвид без кутийки и адаптери.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Ползваме само DI09 и едни 5портови TP-Link който колегата преди беше внесъл на едро (голи). Но искат повечко ток от 09 ките.

Analog Audio™

Основно ползваме монтанските комутатори (SS8P) - новите модели държат до 24V. Общо взето си работят добре (докато не дойде Зевс с голямата торба гръмотевици :)) - цяла седмица сменяме комутатори и регулатори.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

• Administrator

е то добре че е зевс :) да раздвижи икономиката хаха, в метални кутии ли ползвате от монтанските?

преди доста време сме ползвали на монтана но май заради цената ги оставихме, последно ползваме на дигитал солюшън, тествал съм и на MGS , в момента и от релоад съм взел.

Кои от изброените най-много ви допаднаха ? Аз за себе си знам просто искам да сравня мнение.

Analog Audio™

• Administrator

ми по едно време си мислех че DI-09H са доста напред, но последно време ми се струва че не се държат някои читаво, зимата също ако е много студено доста се зачудват, ама то сега при тея бури има ли нещо дето да се държи читаво :)

Ние от както минахме на тях просто едва ли ще сложим друго освен ако не ги развалят :) Зимата нямахме никакви проблеми но все пак са в затворени помещения с някой изключения но и там не е имало оплаквания. Като цяло до сега нито един не е забивал, или бъгвал мрежата.

Analog Audio™

• Administrator

по принцип ги дават до -20 да работят, но зимата в студа ако изкл захранването и изстине суича се зачудва, но са сред първите по избор. А на МГС суичовете са много орязани бърза изработка от към захранване също.

Голи ги слагаме, без метални кутии. Зимата не сме имали ядове с тях (и при под -20) - тази година яко късане на FTP кабели (с носещо въже) от снега, но комутаторите бацат :).

От дигитал солюшън не съм ползвал за да ги сравня - някой тествал ли е момента с 240-тя метра, че ми вкарва чуденка дали наистина работят на такива разстояния (като се вземе в предвид стареенето на кабелите, ползването на алуминиеви такива и прочие). По принцип избягваме да правим повече от 120 м хопове, максимума с монтанските, което сме правили е 160 метра с CCA FTP и си работи доста време вече.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

• 2 years later...
  • Administrator

От скоро пробваме от марка startBit , някой има ли сблъсък с тях ? Не капят като мухи като новия ТП линк но ми се струва, че малко са глухи.

От една седмица слагаме от тях за в момента нямам проблеми но не е минало много време.

Поздрави,

Деян Димитров

starBit е едно страхотно недоразумение. Ако не ги смениш зимата всички... ще имаш априятни усещания

в студа. Въобще страхотна тояга. Съдружничката беше купила преди време 100-тина броя и след това

ланаджиите кадето видеха това изделие в мрежата го изхвърляха и слагаха друга тояга.. Неомонта,

видеомакс или диджитъл според каквото има. Репотеците не са това, което бяха ;)

Ние работим само с монтанските май SS8P, новата им версия (v4) даже има защита от лупове - ако в кутията има 3 суича и единия се залупи, другите 2 не се залупват. Имам няколко който работят от по 2 години заедно с SXT-та на 24 волта и нямат грешка :)

Още един глас за SS8P. Не съм очарован от новите V4 - имаме много такива, които при гръм стават mac killer-и (флудят макове, които са научили по линията) без да им горят портове или нещо лесно за улавяне (може би заради тази лооп функция). Но нямат проблем от студ, работят и над стандартните 100 метра, относително рядко забиват.

Слагаме репотек и се ядват но тези ТЪпЛинкове горят още докато не е светнало . Да не говорим че сега ги направиха и 5 волтови с нов чип и входа за захранването е един тесен не може да се вкара мъжката букса и постоянно илизат (поне неомонтанските захранвания) трябва да се разширяват корпусите на суичпвете , и става една игра , А и Mile е прав за репотека не е това което беше преди години .

468x60_free.jpg