Jump to content

WRAN IEEE 802.22


Recommended Posts

Привет,

миналата седмица си говори с едни пичове от Моторола,които ме заинтригуваха с 802.22 стандарта.

(за тези които ще питат какво е това: http://en.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.22 ; http://en.wikipedia.org/wiki/White_space_(telecommunications) )

Те твърдят,че вече има работещо за тест решения,което покрива до 40 км PtMP с трафик до 6 мбпс.

Другото,което чух е,че това ще стане възможно и тук след цифровизацията на телевизиите.

Някой да е чувал нещо по въпроса.

Radio Transmision Systems

www.rts-bg.com / ispot.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Хм , не съм чувал нищо, но ми се струва, че това ще бъде следващия голям провал след wimax-a .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

До тогава тези 6Мбит ще представляват нищожно малко като трафик.

за българския потребител ;)

в други части на света завиждат на нашите скорости спрямо цената  

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се струва по-переспективно от wimax.Има по-голямо проникване в тази честотна лента,а и другото което ми споменаха е,че има разработен модел на телевизор с вграден радио модем.

На мен ми звучи добре идеята такъв ТВ.Представете си телевизора с вграден 802.22 модем,802.11 АП, телефон и пр. Сигурен съм,че е въпрос на време да започне масово производство. 8-)

Замислено е като алтернатива на ДСЛ-а за райони без жица.

6 мбпс са си доста добра скорост за домашен потребител в развитите страни, а моето предвиждане е,че след няколко години и тук ще бъдат отново една добра скорост.

Поисках на американците повече тех. информация,ама надали ще ми пратят подробности. Още е в тестов период.

Само споменаха,че постановката е Канада.

Radio Transmision Systems

www.rts-bg.com / ispot.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като доживеем отново монопола ще е една даже висока скорост. За мен е учудващо обаче отстъплението на БТК и тоталното съкращаване на работната им ръка. В нашия район май вдигнаха ръце от кабелната си мрежа съвсем.

пп Аз все пак мисля, че HDTV ще се въведе първо по кабел масово и то точно от ISP-тата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото БТК не са толкова прости.

Навремето за WIMAX-a участваша, вдигнаша тавана, набарбалюкаша с висок лиценз взелите търга.

В същото време вдигнаша скоростите на ADSL-a.

IPTV, HDTV е доста рискова услуга която ако някой няма 5 минути телевизия можеш да го откажеш от тази услуга.

т.е. все още си мисля че те ще изчакват да видят пазара и тогава ще се намесят ударно.

Все пак са компания с ресурс.

Поживюм увидем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.