Jump to content

странна грижа


lorddredbg

Recommended Posts

следната схема: компютър п3 1000мхз с мт, карти xr2, антена секторна 17 dbi H -работи като АП  клиентските устроиства са tp-link tl-wa501.в селски район без зашумяване през определен период се получава нещо мн странно.както е показано на снимката когато голяма част от аптата ресиива им стане 1 мб/с в вътрешната мрежа пинговете стават от 2-3 мс като работи нормално на 700 - 800 мс когато ресиива се сгъне а както се вижда няма трафик и мн конекции .при смяна на честотата се оправя за определен период и след време когато ресиива на клиентите стане 1мбс пак почва с големите пингове и загуби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да от колизии. Какви неща от списъка с действия при кофти wireless опита?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вичкоо възжно като се мине през подмяна на антени карти и бордове и кабели. интересното е че се получава на различни места който са на мн голямо разтояние едно от друго просто в един момент безпричинно ресиива става на 1мбс и почват грижите.това се случва само на 2,4 гхз имам същата схема на 5 и си бачка безпроблемнно.почвам да си мисля че е от аптата грижите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MM колко е ограничението на 1усер на ъплоада?По колко конекции на АП има ограничение..Колко абоната са?Да не би да има някой вирус?Щото имаше една такава боза дето ти пръскаше уплоада даше локална 100мегабита мрежа е забивала с това :) С коя версия микротик си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качи версия 3.20 и пробвай. Предполагам че проблема ще остане. От две седмици мътя решение на този проблем на две-три AP-та. Ако си навит може да опитам да ти го импрелентирам - става въпрос за специфично Queue Tree на интерфейса на AP-то. Както и инсталиране на wireless-test.npk + активиране на едни настройки там...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

следната схема: компютър п3 1000мхз с мт, карти xr2, антена секторна 17 dbi H -работи като АП  клиентските устроиства са tp-link tl-wa501.в селски район без зашумяване през определен период се получава нещо мн странно.както е показано на снимката когато голяма част от аптата ресиива им стане 1 мб/с в вътрешната мрежа пинговете стават от 2-3 мс като работи нормално на 700 - 800 мс когато ресиива се сгъне а както се вижда няма трафик и мн конекции .при смяна на честотата се оправя за определен период и след време когато ресиива на клиентите стане 1мбс пак почва с големите пингове и загуби.

Първо си прегледай клиентските у-ва които са се вързали на 1Mbps предполагам , че нямат или са с кофти  антени . Повече от 20 клиента на ап-то не е препоръчително.Достатъчно е едно клиентско у-во да ти лагне цялата безжична мрежа. Аз примерно лесно ги откривам така: захващам се от тези които са вързани **/1Mbps спирам ги моментно и всичко си тръва.Доакараш ли ги 24/24 или по нагоре всичко ще си тръгне.

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

скаипа ми е lorddred5076   ако някои има желание да се включи ще му дам достъп да разгледа и да види за каква грижа става на въпрос

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и интересното е че се появява на няколко ап та по едно и също време и изчезва а те са на 50 км едно от друго лудница единственото което ги свърва се клиентските устроиства но помня че дори когато ползахме линксиси пак се получаваше грижата в момента е така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато потреблението нарастне в пиковите часове се получава  този прблем, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и интересното е че се появява на няколко ап та по едно и също време и изчезва а те са на 50 км едно от друго лудница единственото което ги свърва се клиентските устроиства но помня че дори когато ползахме линксиси пак се получаваше грижата в момента е така

Минаваш ли над воден басейн ? Пак  ти казвам заради 1 или 2 клиента ти срива целия линк така като гледам от скрйншота имаш един с много кофти сигнал и 2-3 на ръба . Пробвай да ги спреш когато се появи този проблем .

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За клиентите на 50Км тази секторна не е ли малко слабичка?Аз сега ще правя подобно трасе но тези който са над 30КМ ще ги закачам на отделни насочени антени с отделна карта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не бях ясен клиентите ми не са на 50 км от апто а на най мн 600метра. казвам че различни ап та нямащи нищо общо по между си в определено време предимно между 5-8 вечерта сгъват заедно и почват високи пингове джитер рекуести и тн само в вътрешната мрежа на вънка няма грижи не минава над водна повърхност и не зависи проблема от трафика и броя на конекциите. в близост има военна кула която е част от мрежата от релеики на генералния щаб по стара планина евентуално може да влияят нещо те.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

правихме иначе подобна схема в ямбол за една фирма сектори и за тях клиенти с насочени антени най-далечния от които трябва да е на 40 км  за сега работи добре доколкото знам

За клиентите на 50Км тази секторна не е ли малко слабичка?Аз сега ще правя подобно трасе но тези който са над 30КМ ще ги закачам на отделни насочени антени с отделна карта.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

ако забраниш вързване на 1 мегабит някаква промяна

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябваше да почнеш с това, че има воена кула...Имали КВ антени опънати на нея?

п.п. като са на толкова близко разстояние защо с такива антени!?

Значи военните предаватели масово са ламповаци и то с брутални изходни мощност от рода на няколко KW това нещо избива навсякъде независимо че е много далеч от честотите на WIFI то... виждал съм как 2 та GSM а направо незнаеха къде се намират като пуснаха предавателите а клетките бяха на макс 1КМ пряка видимост което е смешно разстояние за GSM мрежата при пряка видимост!Но тогава просто или нямаха обхват или като тръгнеш да набираш и там си остава мисли мисли и се отказва :o Да не говорим че съм стоял много време и доста близичко до антенит от тоя род и си боли глава и какво ли не...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.