Jump to content

RB711g after lighting


Велин

Recommended Posts

  • Администратор

ето още едно доказателство че Рутербордовете на МТ са недомислени, един шибан диод не можаха да сложат на входа за захранването и трите чипа са опукали. Предполагам тоя борд вече за нищо не става :) не си заслужава ремонта.

п.с. на входа имаше само един протектор на монтана 111 серията които пропускат захранване , и те дори не слагат никакви разрядници на захранващите чифтове, има само печатни разрядници които никаква работа не вършат един минус и за тях.

post-14-0-42615800-1336290492_thumb.jpg

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и диод и ценер на входа. За съжаление не помагат от по-високо пренапрежение. Ценера окъсява но и навътре минава. Може би бързодействие няма. На 2 такива случая попадам с различни устройства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

разгледай добре снимката която съм качил :) на бас няма да се хващаме ама ми кажи къде му е защитния ценер, мога да прикача снимка на аликс за да видиш при тях как е реализирано мисля че е TVS диод досто големичък а не ценер.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D4 или D9 мисля по снимката. Няма логика да са два диода последователно. Уреда може да каже повече. Ако можеш да кажеш какво пише на тях ще е по-лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Да се разчита само на ценер да пази захранването няма особен смисъл - при подобни пренапрежения ще опука и ценера.

мисля, че знаете как се пази техника от пренапрежения по захранването :) - минимум с варистор.

Оптималното решение е газоразрядник с варистор с паралел.

Навремето си пазех всичката техника така и почни нямаше жертви (щот понякога и газоразрядника и варистора не помагат)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

D4, D9 трябва да са грецовете които само пропускат напрежението те не са защитни , иначе ако не бях толкова бързал при монтажа щях и варистори да сложа .. ама след дъжд качулка.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая верига там барабар с мосфета е електронна защита от ниско и високо напрежение и спира захранването към борда. Реално погледнато тя не замества TVS / Варистор .

Слагането на последните е препоръчително но понякога трудно се намират варистори за ниско напрежение.

А онези грецове нямат нищо общо със защитата.

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този борд не съм го заглеждал на живо но като гледам грецовете не за това от към страната на жака поне, за ПОЕ то не мога да кажа така. За обратно свързване един диод последователно / паралелно (зависи от случая и виждането на проектанта) и си е напълно достатъчно.

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Микротик никога на са слагали TVS диоди за защита на входа на бордовете си! Входната част на този борд е изпълнена както на всички бордове или поне от 4хх насам. За по-старите нямам наблюдение. Говоря за мосфета и ценерите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

борда има място за жак , последователно има предвидено място за диод и това е .. други защити няма, аз поне един варистор и кондензатор допълнително сложих, когато гръмна борда се хранеше от Пое на УБНТ сега ще ползвам друго ац-дц галванично

post-14-0-05388800-1336590533_thumb.jpg

  • Харесай 1

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

когато гръмна борда се хранеше от Пое на УБНТ сега ще ползвам друго ац-дц галванично

Аналогична ситуация с друг борд имам, който също се захранваше с захранване на убнт. Картинката е подобна. Радостната новина е че се размина с подмяната на някои елементи от захранването. Така че е възможно и този борд да се поправи.

Редактирано от Tsunami
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
:) Миле не е така, първо освен, че услугата не трябва да спира и второ бахх 100лв и куп загубено време, а иначе ако някой иска да се пробва да го ремонтира да предложи цена имам и един 433АН сериозно гръмнал който едва ли може да се оправи.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.