Jump to content

Какви клиентски устройства да ползвам на 2,4


jaredharet

Recommended Posts

MINITAR или EDIMAX /но с външни антени поне 16 dB/ към AP Senao 400 mW с 120 гр. секторна антена 17 dB - тази система работи перфектно повече от година с разстояния около 2-3 км. - не пестете пари а ядове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MINITAR или EDIMAX /но с външни антени поне 16 dB/ към AP Senao 400 mW с 120 гр. секторна антена 17 dB - тази система работи перфектно повече от година с разстояния около 2-3 км. - не пестете пари а ядове

Колко клиента и какви трафици?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АР беше с десетина клиента, скорости до 256 К, наложи се разширение на мрежата, тогава разделих клиентите на 2 АР с по 8-10 в момента, държи се устойчиво но скоростите си останаха до 256 К

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахахах имам чувството че пишем 10 години назад във времето

аз по селата ползвам TP_LINK апта с атерос карта са 100мв и бачкат супер имат и extendet range

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По селата, където са останали на 2.4г - само Локо2 ЩЕ слагаме!

Всичко друго е от ден до пладне. Изкара 10-20 клиента и почнат с проблемите. Не се сещам за някое друго аналогично решение. Верно, повечко пари си е, но в крайна сметка за 10 мин си готов и взимаш парите в края на месеца :)

До 20 клиента всичко работи, дори с малката си антенка, но после стават мазаници и колко клиенти пуснеш, толкова ти откачи конкуренцията....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и с рутербордове да ги връзваш пак ще се омаже след 20-25 клиента проблема не е в клиентското устроиство а в мн конекции които товарят ап то

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и с рутербордове да ги връзваш пак ще се омаже след 20-25 клиента проблема не е в клиентското устроиство а в мн конекции които товарят ап то

Чакай ся :) Кой е казал нещо за АПто ? АП ако ти е калпаво или, ако очакваш от какво да е ап да изкара 10 000 ппс, то значи ти е сбъркана информацията генерално.

Много смешен, но много ефективен метод практикуват колеги из околността : слагат Кюбс/Каньон цпе с малката си антенка и ги закачат към малко по-читаво радио, което е с антена на 60 градуса. Интересното е, че слагат на всеки 8 клиента такова Ап. Работи им цяло село с 90 човечета безпроблемно, даже не ходят, освен за монтажи......и тва на 2.4г  ::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми то като сложиш 20 съпунерки ап та какъв е ефекта правиш си 2 - 3 сериазни ап та с микротик и рб и клиентите ги връзваш с тп-линк аксес поинти и гарантирам безпроблемно ще носят поне по 4-5 мб/с на клиент при не повече от 20 клиента на ап .тп-линка са бетон както споменах ги правят с атерос карти и нямат аналог за парите си по производителност и качество на wireless часта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колко пари ?

И от къде ?

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

www.lancombg.com  i www.vesuviustreamline.com  тва са хората има два модела на апта 501 и 601  аз съм с 501 на някои места обаче 601 цата може да бачка на 2,4 турбо и ше носи повече трафик

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.