Jump to content

Проблем с NS2


WiFiZoneBG

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Изградих хотспот мрежа в един хотел с NS2 и всичко работи перфектно но ....за някой клиенти!Други въобще немогат да се закачат! Сигнала е перфектен, нета е перфектен .....просто нямам представа какво става!Открих че като променя регионалните настройки на клиентският компютър в някой случаи помага но сега имам по интересен проблем с компютри работещи под Vista....и пак не всички но някой просто отказват да се закачат! За сметка на това свързването към Mikrotik станция е напълно безпроблемно! Някой да има идея какво става.....или да се придържам към идеята си за наличието на плотъргейсти ?!  ;D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдет на софтуера от офицялния сайт пробва ли?На какво разстояние са тези който не се закачат и тези който успяват?Какви стени има м/у тях?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Изградих хотспот мрежа в един хотел с NS2 и всичко работи перфектно но ....за някой клиенти!Други въобще немогат да се закачат! Сигнала е перфектен, нета е перфектен .....просто нямам представа какво става!Открих че като променя регионалните настройки на клиентският компютър в някой случаи помага но сега имам по интересен проблем с компютри работещи под Vista....и пак не всички но някой просто отказват да се закачат! За сметка на това свързването към Mikrotik станция е напълно безпроблемно! Някой да има идея какво става.....или да се придържам към идеята си за наличието на плотъргейсти ?!  ;D

Хм такъв проблем съм нямал . Проблем имам с рб150 3.6 вдигнато е DHCP и зад него 2 нано  когат се  закачат  лаптопите  dhcp не им дава винаги адрес и след ребоот всичко тръгва . нещо се шашка и незнам какво е. същото става и с tonze,edimax и minitar.

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

аз пък имам един друг проблем ,който не ми остава време да погледна. Имам едно РБ със хотспот с две ВИфи карти вкарани в бридж , те аботят без пролеми, но пуснах на друг борд Еоип и вързах неговата Вифи карта през тунела в бриджа с другите две карти на първия РБ. Само, че понякога компютрите които минават през еоип тунела не им се зарежда началната страница на хотспота, иначе дхцп-то си им дава адреси без проблем.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдет на софтуера от офицялния сайт пробва ли?На какво разстояние са тези който не се закачат и тези който успяват?Какви стени има м/у тях?

Смених оригиналния firmware с AirOS v3.3.1 и проблемите са отстранени! :) Утре ще посрещаме Music Idol във въпросният хотел та ще си проличи какво съм направил :) Благодаря за помощта :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.