Jump to content

Проблем със SENAO 200mW


novak2

Recommended Posts

Здравейте, имам следния проблем - към сенао-то(200 mW  SENAO NL-2611) се връзват 10 АР-та. Обаче нещо връзката се прецака-като заработят всичките и май трасето не издържа. Възможно ли е АП-то да не издържа толкова клиенти към него. Ако някой е пробвал или е имал подобен проблем, нека помогне. Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При нас има останало едно SL-2611 на един сектор закачено и мислим да го махаме че прави проблем със 4 клиента на него.Ако не се лъжа твоето е в корпус за външен монтаж но не е по-различно от SL-2611 отвътре,така че според мен тея 10 клиента които си закачил на него са му множко /меко казано :)/......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

алтернативата е следната слагаш нано стайшан 5 за АП и същите на клиентите и така можеш да закачиш 10 човека и ще работи перфектно тествал съм го! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

алтернативата е следната слагаш нано стайшан 5 за АП и същите на клиентите и така можеш да закачиш 10 човека и ще работи перфектно тествал съм го! ;)

Зависи много и какъв трафик ще прекарва, че с този 180мхз. процесор на НС5, не ми се вярва да носи 10 клиента ...

Все пак си е до проба ...  8-)

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

носи си ги без забележки, като куцо магаре сламка ги носи ...  ;), това за шега разбира се, но както и да е дали с 5 или 10 клиента NS5 е много по добро от най-доброто на 2,4 GHz

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

носи си ги без забележки, като куцо магаре сламка ги носи ...  ;), това за шега разбира се, но както и да е дали с 5 или 10 клиента NS5 е много по добро от най-доброто на 2,4 GHz

Сериозно ли??? И сега, ако обясниш на колегата как да убеди ЦПЕ-тата на клиентите си да заработят от 2.4гхз на 5гхз...моля те, светни и мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някъде да съм писал че клиентските устройства ще са на 2,4 при АР с NS5? - не разбирасе, колегата няма какво да се и опитва дори да лъже CPU на 2,4 да работят на 5, така че този проблем не е на клиентите а негов, да развръзва кесията и да подобри преноса си а от там и качеството на предлаганата услуга, ако изобщо има намерение да прави интернет бизнес

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 200мв Senao 10клиента са му преко сили определено-още повече ако помня добре то си беше само B.

Тънкана решение-D-Link 700AP-тествано на 22 клиента при 2мбит на клиент си ги носи доволно при латенции от порядъка макс на 20мс.Друг вариант-Senao(ako държиш на марката де) 700мв-при мен имам дори едно което си бачка още мисля с 25-27 клиента на него-нито се цапа на голям трафик нито вдига прекомерно закъсненията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега реших проблема с Bullet2. Пробвах и се държи доста добре. Антената не е най-доброто , но и нея ще сменя. Впрочем май взех да ставам фен на Bullet-тите. И 5-цата се държи доста доста добре за габарити и цена. А и софта им е доста грамотно направен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D-Link 700AP е 802.11b и едвали ако тези 22 клиента вдигнат по 2мбит-а ще издържи.

Посма ли малко .... ;)

http://www.dlink.com/products/?model=DWL-G700AP

Четеш внимателно-печелиш обезателно :D

Падаш ми в очите фен-по постовете ми изглеждаше повече в час с нещатата....

Ако имаш желанието-заповядай-ще ти го покажа работещо решението па и бира ще почерпа-Близко си ми от Чепеларе па и не сам циция ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

D-Link 700AP е 802.11b и едвали ако тези 22 клиента вдигнат по 2мбит-а ще издържи.

Посма ли малко .... ;)

OvasLink WL-1120AP (802.11b) носи 4/2 мб при 1200 пакета общо

със софт сменен на APPRO

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам че продават хардуер, не е ясно дали и софтуера се купува? http://www.approsoftware.com/en/download.html

p.s. http://approsoftware.com/forum/viewtopic.php?t=2710 тука пише че след като се качи FW трябва да се генерира някъф код за активация...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.