Jump to content

Видеонаблюдение


Enev

Recommended Posts

По стечение на обстоятелствата ми се налага да изградя система за видеонаблюдение на средно голям обект. Условията са за 3 външни камери ( с по-добро качество на картината) и 7 за вътрешен монтаж (да кажем куполни). Имам предвид някои видоде и модели , но ще ми е интересно какво ще ми предложите. Също и дали да ги управлява DVR или някаква платка за PC ( от рода на GeoVision и т.н.) . Съотношението цена / качество е от много важно ....въпреки че с трици маймуни не се ловят :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Бих ти препоръчал вивотек но зависи от много неща.

Имам над 2 години опит в сферата ама точни напътствия,

без да се знае обекта нали знаеш че няма как да се дадат.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно да. Гоня най-вече качество на разумна цена. Мислех си за 2 платки на една компютърна система, но не досега не съм го реалирал на практика. С DVR би ми било доста по-лесно , но клиента изисква да има PC. Та ако някой е връзвал n на брой камери към повече от една платка ще ми е интересно да ми каже :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Ползването на DVR те карва в голямата игра на аналоговите отживелици,

при 640х480 или 720х576 на дали ще имаш детайлността на мегапикселова камера.

А платки на компютъра за тая дейност свързвам само с големи главоболия.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има доста хубави DVR устройства които могат да се вързват едно към друго. По мое лично впечатление с платка имаш "по-голяма свобода" но при DVR Имаш лесна инсталация + настойка и надеждност. Аз лично си избрах варианта с DVR - по хубавите модели имат възможност за достъп с iPhone/Android , съвета ми е да посетиш някоя от фирмите в бранша , ще ти покажат варианти и ще видиш цени. Аз пазарувах от http://videonabliudenie.eu/ , за такъв обект потърси шефа им г-н Касабов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

определено за камери бих препоръчал IP такива

освен че може да ги отдалечиш колкото си искаш

ще може да ползваш и PoE захранване

да не говорим че може да ползваш мегапикселови камери

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом се търси съотношение цена - качество, значи ip-камерите отпадат. DVR-а е за предпочитане по много причини. От моя скромен опит до сега най-доброто което съм ползвал е на HIKVISION. И си вземи клещи да кримпваш конекторите, за да не ходиш после пак да ги оправяш. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mikrotik & Ubiquiti Networks Distributor.

Antennas Manufacturer.

Online Sales of Wireless Equipment.

Wireless Services & Solutions.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

хубаво продавате камери ама я пуснете една онлайн за демо да видим какво мясат ...

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колега вземаш 1 платка на Geo Vision 100 кадрова като искаш ефтино и що годе добро решение 16 камери взимаш някоя по читава камера да с повече TVL примерно 400 или 600TVL и си готов.. :) като искаш евтино решение и не ти се дават пари посети магазини на Щайберг ( Конрад ) там има голямо изобилие и що годе читави камери и DVR платки.. както и този модел на GeoVision мисля беше GV-800 100 кадровия скоро не съм ползвал DVR платки.. :)

Ето ти пример.. :)

DVR Платка - http://www.stbbg.com...&record_id=6631

Външни камери http://www.stbbg.com...&record_id=9814

Вътрешни камери http://www.stbbg.com...&record_id=6587

Това е най доброто евтино решение което мога да ти препоръчам поне това ползвам аз за клиенти които не искат да дават много пари но искат нещо що годе читаво ;)

За DVR това е има добри опции върши доло горе добра работа и е на сносна цена

http://videoprosys.com/dvr.html

Модел: TD2304HE

Цена: 115 euro

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По стечение на обстоятелствата ми се налага да изградя система за видеонаблюдение на средно голям обект. Условията са за 3 външни камери ( с по-добро качество на картината) и 7 за вътрешен монтаж (да кажем куполни). Имам предвид някои видоде и модели , но ще ми е интересно какво ще ми предложите. Също и дали да ги управлява DVR или някаква платка за PC ( от рода на GeoVision и т.н.) . Съотношението цена / качество е от много важно ....въпреки че с трици маймуни не се ловят :)

Значи си прав с трици маймуни няма как!

Отиди както те е посъветвал колегата в конрад там ще ти предложат кепчер 16 канален на геовижън който като цена и качество е доста надежно и добро решение аз от две години ползвам такъв и съм доволен мога да го достъпвам от вънка и т.н.

Но ако искаш да изградиш видео наблюдение вземи си Дивиар.

Това с ПИСИ е несериозна работа кога запича кога блокира а Дивиара си е за това само записва и това е, аз ползвам един мрежов видео рекордер който е голяма работа за 32 камери но като цена е доста висока 5к в зелено ако искаш мога да пусна линк.

Но и хубави дивиари има, 16 канални на цени от 400-600лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще споделя моя скромен опит в тази сфера - от 2005 година до сега съм пуснал около 9-10 видеоноблюдения с Геовижън и две с DVR.

Геовижън... е твоя избор както те е посъветвал колегата - GV800 е приемлив вариант в твоя случай - 10 камери.

Всичките които съм пускал до сега са били с по 16 камери - GV650, 800, 850, 1240.. Да, има и проблеми но... то къде ли няма - и при DVR системите също има - и те са с хардове които горят.. Мой съвет - читава щайга с интелско дъно, хубаво захранване + два диска - един малък за ОС и втори по голям - терабайт за видеозаписите, имидж на първия, GeoVision, плюс 600 линии камери и си готов. Ако пък е в райд... още по добре. Забравяш за това нещо поне 5 години като го пуснеш. Дори диска с ОС да се скапе - слагаш нов - връщаш имиджа и за 10 мин си готов. Предимства - гъвкавост при настройките с Геовижъна - има много опции за настройка относно детектване на движение, запис и т.н. Не дай си боже стане нещо и ти се наложи да ровиш записите... също много опции и възможности... щайгата да думне - друга и пак я пускаш бързо... DVR... не съм им фен. ^-^ Добре че само два съм пуснал.... единия го чакам скоро да изреве...

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

компютъра си е компютър

гъвкава работа профили бол

а IP камерата + някой мегапиксел си е друго

post-52-0-93732200-1337077948_thumb.jpg

а разликата с обикновените аналогови

post-52-0-22428600-1337078805_thumb.jpg

п.с аналоговите камери са Bosch a двр-а ги реже в качество

  • Харесай 1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Най-евтината Geovision за 4 камери и 25 кадъра за всички камери е малко под 200лв. Всички платки с цени под тази са "аналог" на Geovision, т.е. китайски копия, които не са чак толкова лоши, но си остават китайски копия и нямат общо с качеството на Geovision, както и работят само с версията на софтуера, с която са продадени, т.е. не може да се използва по-нов софтуер.

В началото, когато си сложих за първи път видеонаблюдение за у дома си взех 4 канална платка с PICO софтуер за 45лв и 3 камери. Смених по-късно платката с DVR и се родих. Сега смених всичко с IP камери и се родих за втори път :) Моя съвет е ако ще се избира аналогов вариант - DVR, ако има още малко финанси да се избере IP видеонаблюдение.

Към моите IP камери на Hikvision имам само една забележка, че се водят ден/нощ, ама нощта хич ги няма. Колегата по-горе писал че има опит с Hikvision, ако може да сподели как се държат нощем. Но за това ще пусна отделна тема да не разводнявам настоящата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.