Jump to content

rb450g bonding


jack82

Recommended Posts

възможно ли е следната схема 1 към 1 http://wiki.ubnt.com/Mikrotik_bonding и някои колега правил ли е нещо подобно четох че колегата интел не е успял но при мен са рокети и предполагам че ще стане

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което тествах беше бондинг на лановете на 2 чифта аликс всеки с 1 карта см9 с по една антена 60см на 12км на рб450г. Всеки линк караше около 70-75мбпс. При мен нещата работеха но изникна проблем с един кабел от лан порта на единия аликс до рб450г просто си прекъсваше, когато си поиска и това прекъсване сриваше целия бондинг, иначе резултата беше 140мбпс TCP. Не го смених, че беше на една кула на 55-тия метър и затова се отказах тогава, пък и 1 седмица след това пуснахме една релейка и нещата заспаха.

Skype: Intel98

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре е а да кажем на 150 мб колко му беше цпуто на 450г то на удп и тцп тест и реален трафик

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм му гледал цпу-то но при този трафик (140мбпс) нямаше никакви проблеми с пинга. Можеш да го тестваш ако разполагаш с 2 броя рб450г директно вързани с 2 пач кабела и направиш бондинга за да разбереш какво може да прекара реално и на какъв трафик ще се огъне цпу-то на рутера.

Skype: Intel98

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огъва се на около 150-180 Mbit Full Duples с 30K PPS

Със спрян Conn. tracking и без Bridge

седи на 99% CPU, възможно е да прекара още някой друг Mbit преди да почне да губи пакети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

охо значи за бонт с рокети става перфектно 180 мб еднопосо4но ;D

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.