Jump to content
  • 0

Проблем с мейлсървър зад микротик


Mitko

Въпрос

Привет,

имам следния проблем:

Когато от вън се върже някой на 25 порт, на постфикса в лога излиза следното - postfix/smtpd[2690]: connect from unknown[192.168.0.1]

От тук нататък антиспам филтъра го третира като от локалната мрежа и... става мазало.

Преди зад линукса в скобите се изписваше реалния айпи адрес на клиента който се е вързал на 25 порт postfix/smtpd[17360]: connect from unknown[189.21.217.6]

Това са ми правилата:

/ip firewall nat

chain=srcnat action=src-nat to-addresses="външното-айпи" src-address=192.168.0.42

chain=dstnat action=dst-nat to-addresses=192.168.0.42 to-ports=25 protocol=tcp dst-address="външното-айпи" in-interface=ether2-WAN1 dst-port=25

chain=dstnat action=dst-nat to-addresses=192.168.0.42 to-ports=110 protocol=tcp dst-address="външното-айпи" in-interface=ether2-WAN1 dst-port=110

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

остави го както беше преди и направи следното

едно правило за мрежата и правило за меил сървъра

като в правилото има външен интерфейс и вътрешна адресна група

примерно

/ip firewall nat

add action=masquerade chain=srcnat comment="masquerade vpn network" disabled=no src-address=10.20.30.0/24

add action=masquerade chain=srcnat disabled=no out-interface=WAN src-address=192.168.100.0/24

add action=masquerade chain=srcnat comment="masquerade lan network" disabled=no src-address=192.168.1.0/24

Въртеше ми се някакъв такъв вариант... ще го пробвам утре и ще споделя резултата ::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.