Jump to content

Помощ за антена


Recommended Posts

Здравейте

Имам следния въпрос за WiFi антена.

Рутера от които идва сигнала (tplink) е на около 2.5 км от мен по въздух. В момента ползвам един AP на TPLINK TL-WA5210G но сигнала които тои улавя е доста слаб (варира между 4-6 dBi). Въпроса ми е, каква допълнителна антена да сложа, за да се усили сигнала. Предполагам ще трябва да стане поне 10-15 dBi за да работи нормално. От страна на рутера не може да се включват никакви допълнителни антени...

Съжелявам са спама. Има проблеми с нета (както се вижда). Моля оставате само единия ми пост...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

трябва ти значително по голяма антена силно насочена т.е. параболична или грид

със секторна както забелязваш нищо не се получава

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха. Предполагам 24dBi ще са достатъчни...

Още нещо. Понеже наи вероятно ще се купува антена, кое според вас е по-добре, да се вземе нещо готово - има 24dBi насочени антени на TP-LINK, Edimax... или да се насоча към някои от българските производители?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

ubiquiti airgrid-m2-11x14

примерно

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тц, тц, тц как съм се прецакал :( Аз за толкова взех и TP-LINKA... И сега още 80-90 лв за антена....

Маи ще е най-добре да продам тп-линка и да взема такава антена.

А сигурен ли си, че се ми свърши работа, при описаните от мен условия? И гледам има 24" дали няма да е по-добре да взема нея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А този рутер, от който идва сигнала, с каква антена е? Ако е някоя клечица, каквато обикновено завиват на тплинковете, каквато и насочена антена да сложиш - все тая...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рутера е TP-LINK 340G и стандартната несменяема антена... Няма ли да има полза от насочената?

Затова още в началото посочих, че от единия край, не може нищо да се бара...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя 340G го отваряш и на мястото на антената запояваш едно коаксиалче (RG174 или RG58), завършващо на SMA RP и там завиваш каквато си искаш антена.

А относно 5210G, той има SMA за външна антена, така че можеш да го ползваш с такава например антена щрак (тая антенка можеш да я намериш и втора ръка) със съответните кабели за свързване.

Е разбира се че AIR GRID-a е по добрия вариант, но ако искаш да спестиш кинти описаното по горе е вариант за това.

Редактирано от RudY-ElectriC

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рутера от единия краи не е мои, така, че няма как да правя манипулации по него. Затова този вариант отпада...

И аз смятах да слагам външна антена на TP-Linka докато колегата по-горе не ме светна за другия вариант... Но като дам още 90 лв за антена линка ми излиза 180 лв

Докато мога да си взема AIR GRID за 120 лв и да продам tplinka.

Значи ако стане с големия AIR GRID ще стане, ако не стане и с него, значи изобщо няма да стане, докато не се сложи свястна антена отсреща...

Сега сигнала ми е 4-6 dBi, какво усилване мога да очаквам с големия AIR GRID?

Още нещо. Сега като почна да свалям нещо, пинга скача страшно 200 - 300 и нагоре, а има и прекъсвания... Предполагам, че проблема е в нестабилната връзка, тези 4-6 dBi стигат колкото да се свържат устройствата и да се разглеждат страници. С AIR GRID-а този проблем предполагам ще изчезне? И каква скорост евентуално мога да очаквам с него, че от спецификациите му в сайта не ми стана много ясно. Устройството отсреща е 54g

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде бях писал как изглеждат нещата както в твоя случай, но пак ще дам пример :)

Все едно искаш да си светиш и в твоята колибка с осветлението на съседа. Обаче той се е запалил само една свещичка. Виждаш свещичката да мъждука и не те устройва. Вземаш бинокъл и я виждаш по-ясно. Ако вземеш телескоп, ще я виждаш съвсем ясно, но от това няма да стане по-светло в твоята колибка :)

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, искаш да кажеш че е безмислено да се мъча с насочената антена?

Аз виждам нещата така. Рутера е сложен на прозореца, на тези рутери им дават обхват 800 метра при пряка видимост, да кажем че този кара сигнала на 500метра с неговата антена. Остават още 1500 метра които аз с насочената антена покривам и прехващам сигнала на рутера...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

подобрение , че ще има ще има, дано да си заслужава инвестицията :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така де, опитай и с друга антена.

Затънал си джипа в калта, идва трактора да те издърпа, но въжето нещо иде късо. Ти имаш стоманено въже, а на другия край го снаждате с книжен канап - връзката е 6. Почваш да дърпаш и... твоето въже е супер! :)

Като се снабдиш с достатъчно антени, може да дадеш едната на отсрещния с рутера, тъкмо ще ти я насочи точно към теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажам, че линка се получи добре, каква скорост мога да очаквам да поддържа AIR GRID?

Редактирано от Mupo neTkoB
multiply posts
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Тплинка го слагаш до рутера с интернета на отдалечен канал а при теб си слагаш грида .. ;) и каквото сабя покаже, по принцип всички е много относително прекалено много са факторите от които зависи капацитета на линка няма място за фери-тейлс :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.