Jump to content

Питане за LSSR71+SR71A някой има ли информация?


Intel

Recommended Posts

Здравейте на всички.

В момента усилено търся решение  PtP (wireless) за трафик на над 100MBit/s. В момента ползвам един линк 18km PtP Alix3c2+CM9 в турбо nsteam+bonding и пренасят сумарно около 70MBit/s(TCP) (75Mbit/s пиково) с 60см антени (пещерските).

Търся информация за LSSR71:

Processor Specs: Atheros AR7161 MIPS 680MHz Memory Information: 32MB SDRAM, 8MB Flash Serial Interface: On board RS232 with DB9 conenctor PCI Support: 32-bit mini-PCI Type IIIA Networking Interface: 1 X 10/100 BASE-TX (Cat. 5, RJ-45) Ethernet Interface Approvals: FCC,CE RoHS Compliance: YES Dimensions: 4.2 in. length x 3.5 in. height x 0.6 in. width Weight: 0.2 lbs Max Power Consumption: 4 Watts Power Method: Passive Power over Ethernet (pairs 4,5+; 7,8 return) DC Voltage Rating: 5-24V (18V max recommended) ESD/EMP Protection: Transient Voltage Supression at POE port Operating Temperature: -40C to 85C (System PCB optimized for hi-temp) System LED\\\'s: Power, LAN, WAN Antenna Align / Sig Strength LED\\\'s: Software adjustable to corresponding to custom RSSI levels

и миниPCI SR71-A dual band MIMO:

The Next-Generation of Power and Speed for Outdoor Applications. Link Multi-km Distances at 100Mbps+ TCP/IP DataRates. Chipset Atheros AR9160 with DFS SUPPORT Radio Operation IEEE 802.11a/b/g/n Interface 32-bit mini-PCI Type IIIA Operation Voltage 3.3VDC Antenna Ports (3) MMCX for 3x3 MIMO Operation Temperature Range -20C to +70C (extended temp version up to +95C) Security 802.11i with AES-CCM & TKIP Encryption, 802.1x, 64/128/152bit WEP Data Rates up to 300Mbps TX Channel Width Support 20MHz / 40MHz RoHS Compliance YES Hi-Power Frequency Operation 2412-2462MHz(FCC) , 5475-5725MHz (CE), 5745-5825MHz (FCC) Avg. TX Power 24dBm, +/-2dB Max Avg. Current Consumption 1.25A, +/-100mA Indoor Range (Antenna Dependent) over 150m Outdoor Range (Antenna Dependent) over 50km Operating System Support Linux

Дочух, че с тези бордове и миниPCI на N правят Tx/Rx 100MBit/40-45MBit.

Ако някой има информация нека напише тук.

Или някакво друго решение с 2х2 миниPCI карти.

Skype: Intel98

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

картата я има в Reload.bg

но съм скептичен за МIMO на такова разстояние

по скоро съм за 2 чифта карти от едната страна с двоен V/H облъчвател

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

картата я има в Reload.bg

но съм скептичен за МIMO на такова разстояние

по скоро съм за 2 чифта карти от едната страна с двоен V/H облъчвател

Няма място за скептицизъм трябва да се придържаме към новите технологии :) Чудя се защо не внесоха от тези карти SR71-5 поне са с две антени  и веднага щях да ги купя и сложа на двойните облъчватели и РБ433АХ на някой дебиан. М/У другото има вече Bullet2 , Bullet5 и Loco тук:http://www.vesuviustreamline.com/manufacturer/ubiquiti-networks/

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако прекараш повече от 50Mbit с една антена, с единичен облъчвател пиши какви са резултатите ! :o

По тази тема специално с единичен облъчвател няма шанс да се прекарат повече от 34Mbps.

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Няма място за скептицизъм трябва да се придържаме към новите технологии :)Чудя се защо не внесоха от тези карти SR71-5 поне са с две антени  и веднага щях да ги купя и сложа на двойните облъчватели и РБ433АХ на някой дебиан. М/У другото има вече Bullet2 , Bullet5 и Loco тук:http://www.vesuviustreamline.com/manufacturer/ubiquiti-networks/

внесени са внесени чети между редовете :), но на мен ми казаха, че картата не работи чак толкова добре.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По тази тема специално с единичен облъчвател няма шанс да се прекарат повече от 34Mbps.

Ако се вярва на теста може,но само еднопосочно.

Това е с RB433,XR5,120 см. Антена на 38 км.

Radio Transmision Systems

www.rts-bg.com / ispot.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Ами нямам идея, аз без проблем съм прекарвал 50-60мбита (еднопосочно) на до 10-на км със маломощни карти. Увеличаването на мощността винаги е имало отрицателен резултат при мен.

Въпроса е да докараш -60db сигнал с възможно най-малката излъчвана мощност.

50мбита съм прекарвал дори на 2.4 , някъде назад в темите бях сложил картинка.

http://mikrotik-bg.net/YaBB.pl?num=1211344670/6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисълта ми е следната - на едни кирливи 500м ми трябва да прекарам максимум трафик с 2 карти. Та в тоя ред на мисли много ме заинтересува снимката на графиката за 58МБ. Имам налични РБ433АН. При теста с APC11-A20SAG максимума, който докарах е 42Mbps/s в една посока. За сега съм се ориентирал към UB5-200mW - като гледам тях ги дават със 40MHz лента. Дайте идея дали ще качат трафика или директно да взимам XR5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

за 500 метра не се изхвърляй с мощтни карти, само ще влошиш нещата - насочи се към слабите, например cm9

40Mhz имат всички карти, които поддържат турбо.

Мисълта ми е следната - на едни кирливи 500м ми трябва да прекарам максимум трафик с 2 карти. Та в тоя ред на мисли много ме заинтересува снимката на графиката за 58МБ. Имам налични РБ433АН. При теста с APC11-A20SAG максимума, който докарах е 42Mbps/s в една посока. За сега съм се ориентирал към UB5-200mW - като гледам тях ги дават със 40MHz лента. Дайте идея дали ще качат трафика или директно да взимам XR5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммммм не сам много сагласен с теб-вапросния линк в момента работи с CM9 GP -макс трафик-32Мбит ,картите са в бридж 5GHz turbo ,ефира си е доволно чист ,така че не мисля че те са решението-с APC11 A20SAG на същата антенна част ,само с замяна на картите спокойно си подкарах 44Мбит.Идеята ми беше без бондинг дали има вазможност за уп на трафика само с 2 карти от тук нататъка.

А относно 40MHz лента не си прав-турбо мода не е показателен ,че картата ги поддържа-веднъж бях плеснал тук един пост за Proxim Tcunami с малко барнат софт и карти на Nortel 40MHz -въпросния линк на 14км спокойно си ми носи 96Мбит ,като латенцията не я клати ни трафика,ни броя конекции ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе сигнала си е доволно добре според мен-при СМ9-  -49дб от единия край и -51 от другия.32Мбит са реален трафик ,не при теста.

Идеяата с по-мощните карти ми беше с намаляне на изходящата мощност на картата дали не се вдига производителноста и.

А относно 2.4-напално сам съгласен с теб,вапреки отписванията на някои на 2.4 ефира въобще-там си возя доволни трафици в бридж и съм си хепи отсвякаде

Май ще се вдига бондинг колкото и да не ми се ще-с 433АH резултатите ми не будеха кой знае каква надежда   :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

С бондинга ще стане иначе и аз повече от 37мбит/15мбит - Down/Up на около 6000пакета в секунда и в двете посоки не сам докарвал с по една  карта. За да докараш още повече в едната посока трябва да се лимитират пакетите и скоростта за ъплоада. Картите които ползвах бяха SR5.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както ти каза админа,пробвай да докараш ниво на сигнала около  -60db и по ниско даже.

При мен на 1,5 км с СМ9,при ниво -40 не искаше да вдигне повече от 25 мбпс, а при - 62 си вдигна доволоно 50 мбпс.

Не гледай само сигнала,а и качеството му.Докарай си възможно най-добрата комбинация от db i ccq и вярвам,че ще имаш резултат.

Успех. ;)

Radio Transmision Systems

www.rts-bg.com / ispot.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе сигнала си е доволно добре според мен-при СМ9-  -49дб от единия край и -51 от другия.32Мбит са реален трафик ,не при теста.

Идеяата с по-мощните карти ми беше с намаляне на изходящата мощност на картата дали не се вдига производителноста и.

А относно 2.4-напално сам съгласен с теб,вапреки отписванията на някои на 2.4 ефира въобще-там си возя доволни трафици в бридж и съм си хепи отсвякаде

Май ще се вдига бондинг колкото и да не ми се ще-с 433АH резултатите ми не будеха кой знае каква надежда   :(

Колегите за мощноста на картите са 100% прави на 500м. с CM9  ги направи на 7~10dBm от tx-power cart rates 7 само така ще постигнеш по висока скорост. Поне при мене така се получава :)

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.