Jump to content

Nanostation5 40mhz лента


Recommended Posts

Колеги пише, че наното може да се направи да работи в режим на 40mhz честотна лента и така един вид се удвоява капацитета но въпроса ми е как ?

Имате ли някаква идея ?

И как да го настроя за да работи оптимално. С него прекарах 30 мегабита преко сили, но продължавам да правя опити.

От днес съм горд собственик на 3 ns5 и за сега ме кефят ужасно много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

добре де колко хиляди пакета могат да носят тези нано5 , дайте някакви скрийншоти на тестове за мегабити и пакети в секунда

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги пише, че наното може да се направи да работи в режим на 40mhz честотна лента и така един вид се удвоява капацитета но въпроса ми е как ?

Имате ли някаква идея ?

И как да го настроя за да работи оптимално. С него прекарах 30 мегабита преко сили, но продължавам да правя опити.

От днес съм горд собственик на 3 ns5 и за сега ме кефят ужасно много.

И на мен ми харесват но ако искате повечко трафик май PS5 за това. Не забравяйте че NS2 и NS5 са с 175Mhz CPU.

п.с. Но едвали ще могат да минат RB333, RB411AH, RB600

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де, но как да пусна 40mhz-овата лента ?

NS5 е madwifi driver

може би за това ще ти е от полза този линк:

http://madwifi.org/wiki/UserDocs/TurboMode

"Turbo mode is just a double channel (2*20MHz). If the driver is set to 54 mbit rate (static, no auto) and one enables turbo, that will give you 108 mbit link speed. There is no reported rate called 108 mbit, in turbo mode the real rate is the reported rate*2."

А тук са и кодовете за страните /т.е. коя страна какви канали ползва и какъв power е разрешен/

http://madwifi.org/wiki/UserDocs/CountryCode

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси и аз така си помислих даже още вчера го бях пуснал в турбо, но уви очакваният резултат 30 мегабита на разтояние 10 метра се потвърди. Днес ги сложих на разтояние 5 км и минаха 10 мегабита при отвратителен сигнал. Утре незнам дали ще имам време да ги ръчкам, но определено ще се пробвам. Това което ме учудва е, че след като ги монтирах и като смених честотата с по голяма нещо се "у-акаха" и сега нямам връзка с това далечното демек АП-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеца по-късно ...

ако искаш да пуснеш турбо режима на NS или PS - AP -> client трябва и на двете устройства да се настрои този режим, само с едното нестава, или няма да се вържат или ще се разпадат а най вероятно ще работят в обикновен режим

така че ги сваляш от местата където са, включваш ги пред теб и ги ръчкаш, убеждаваш се че са се конектнали и тогава носиш и монтираш, това е ........ устройствата са си много добри за парите си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.