Jump to content

Въпрос за сигнал на wifi


jordan_ruse

Recommended Posts

Здравейте. Не съм сигурен къде точно да пиша и за това ще драскам тук. Та какво ми се случва днес : Пускам един линк .... на не повече от 2, 2-5км. Глася антени като за селта не гледам сигнала а пинг и мегабити в секунда. След като го натаманих ми стана любопитно колко е сигнала. Поглеждам и чудо 41/42. Само да отбележа че не постигнах максимални резултати което ме изуми, но се случва. Та за сигнала .... седя гледам и се смея ... не ми се беше случвало на вън. Намалих мощноста на клиендската карта до 8dbm и сигнала -52/-42 при което минаха максималните за лентата мегабити. Проблема е ... и не съм сигурен дали е проблем изобщо и за това пиша тук, че не мога да намаля мощността на АП-то защото има закачени още 2 радиа и едното е на -60 и ако намаля мощността на картата която работи на 13dbm ..... ще пада. Въпроса ми е следния :

- Има ли проблем да оставя така въпросната карта с този -52/-42 сигнал ??!?

п.п. чувал съъъъм от някъде си че при силен сигнал нещо в картите горяло и преди да установя в действителност ще помоля някой който е правил нещо подобно да сподели. Говорим за 5GHz. Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

желателно е при р2mp линковете да имаш еднакви сигнали

освен всичко гледай и CCQ който определено се скапва при различни сигнали в режим р2мр

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

правилото е щом работи не пипай, важно е ап-то да има еднакви rates към всички клиенти ..

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.