Jump to content

евентуален проблем с ползването на Dude


vstealth

Recommended Posts

Здравейте, преди около две седмици си инсталирах дуде на домашния компютър, така просто да го разгледам и го ползвах няколко дни.Сканира си компютрите в мрежата и т.н. Вече не го пускам . Но след време доставчика ми каза че съм си инсталирал някакъв софтуер , който генерира много broadcast трафик в мрежата или имам вирус и това е проблем.Аз съм почти сигурен че не е вирус а този трафик генерира тази програма.Дали съм на прав път ? , бихте ли разяснили на какъв принцип Dude сканира компютрите в мрежата и това пречи ли по някакъв начин на самата мрежа.Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

незнам кои ти е доставчика

но не е ориентиран в нещата

програмата сканира портове и сервиси на тях

ако си я настроил да рефрешва през 10 секунди

пак няма да направи проблем

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на мен програмата не ми трябва по принцип , инсталирах я само от любопитство и всички настройки и бяха по подразбиране.А при плащането на таксата доставчика ми каза че съм имал известно време генерирано голямо количество broadcast трафик от моя компютър и това се дължало или на инсталирането на някоя "хакерска" програма за сканиране на IP и MAK  адреси или на вирус.Според Касперски (дано не лъже) компютъра ми е чист от вируси и rootkit и затова попитах , просто се опитвам да си изясня причината.Освен елементарен netscan и angry IPscanner (които ползват доста други потребители) (и dude, което не е активно сега) друго подобно приложение нямам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Ами на мен програмата не ми трябва по принцип , инсталирах я само от любопитство и всички настройки и бяха по подразбиране.А при плащането на таксата доставчика ми каза че съм имал известно време генерирано голямо количество broadcast трафик от моя компютър и това се дължало или на инсталирането на някоя "хакерска" програма за сканиране на IP и MAK  адреси или на вирус.Според Касперски (дано не лъже) компютъра ми е чист от вируси и rootkit и затова попитах , просто се опитвам да си изясня причината.Освен елементарен netscan и angry IPscanner (които ползват доста други потребители) (и dude, което не е активно сега) друго подобно приложение нямам.

ами тези пограми работят на такъв принцип .. броадкастват:)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Една от предишните версии , ако не я конфигурираш правилно мисля, че се опитваше да сканира 0.0.0.0/0 - т.е. целия интернет.

Един хубавец навремето скапа половината ми мрежа  с dude .

Най-добре е да не се ползва опцията за сканиране (щото прави рекурсия - сканира и мрежите по-нагоре)  , а устройствата за наблюдение да се въведат ръчно.

Здравейте, преди около две седмици си инсталирах дуде на домашния компютър, така просто да го разгледам и го ползвах няколко дни.Сканира си компютрите в мрежата и т.н. Вече не го пускам . Но след време доставчика ми каза че съм си инсталирал някакъв софтуер , който генерира много broadcast трафик в мрежата или имам вирус и това е проблем.Аз съм почти сигурен че не е вирус а този трафик генерира тази програма.Дали съм на прав път ? , бихте ли разяснили на какъв принцип Dude сканира компютрите в мрежата и това пречи ли по някакъв начин на самата мрежа.Благодаря.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

При мене нямя никакъв проблем....

Невиждам как може да ти попречи след както каза някои със ръчни настроики нямаш никакав проблем,!!!! Това е напално вярно... ползваи си го и небери грижа... ::) ::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене нямя никакъв проблем....

Невиждам как може да ти попречи след както каза някои със ръчни настроики нямаш никакав проблем,!!!! Това е напално вярно... ползваи си го и небери грижа... ::) ::)

Деинсталирах го още края на ноември и е история от тогава.Не ми е нужен , инсталирането му беше само за проба.Пък и като го пуснех тогава и ми спираха интернета , бързо бързо ме "усещат"   :) и ми казаха да не пускам такива "неща".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеца по-късно ...

Имам едно питане отностно Dude 3.4 . И че питането ми е като си направя нова карта нещо се скапва и само ми пише зареждане без да направи визуализация, но си сканира зададена мрежа. От какво може да се дължи.

Студент. Горд собственик на Рено Клио.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Имам едно питане отностно Dude 3.4 . И че питането ми е като си направя нова карта нещо се скапва и само ми пише зареждане без да направи визуализация, но си сканира зададена мрежа. От какво може да се дължи.

 

от операционната система видео драйвера и куп неща

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.