Jump to content

Point-toMultipoint мрежово решение


MiPSus

Recommended Posts

Ako имаш 4 антени по 120 градуса стават 480.Аз попринцип слагам 3 по 120 за 360 и една омни над тях.SSID то трябва да ти еднакво а каналите максимално различни и далечни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • novak2

    8

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    6

  • lorddredbg

    6

  • Велин

    3

Е то е така, ама искам да ги сложа на 4-те ъгъла на площадката, която е с размери 1.5х1.5м. За това се получават 4 антени. И друго исках да попитам - кое е по-добре АР-та или MiniPCI карти да сложа. Средно на антена ще има около 15-20 клиента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има сложен хардуер+микротик или няма но не ти е проблем да го сложиш.При правилна настройка и добре подбран хардуер ще работи по-добре от каквито и да е АП та за тези пари и дори повече.Машината според мен трябва да има поне 1ГХз процесор и 256Рам желателно е да е нещо по-марково или поне някоя по сносна марка.Като захранване те съветвам да е поне 250W Fortron или по-добро.Когато сложиш 4 антени всяка към всяка ще се застъпват при което може да си пречат ако са на близки канали затова гледай да са максимално далечни каналите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами системата е добра процесора е на 2.4 гх, рам-а е 1гб дъното на интел с 6 PCI слота е. Ако смяташ че нещо трябва да му се добави ще го направя. Искам да сложа 4 XR2  карти. Иначе нета си влиза директно по лан-а през дръга система.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

По принцип има и вградена, но не я ползвам. При 6 PCI не ползвам вградената.

нали се сещаш :) disable на хардура дето не се ползва от биоса

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А каква антена за секторна би ми препоръчал. По-рано вземах от Видеомакс но продават доста скъпо а и не са производители. Препоръчаха ми http://ultracom.atspace.com/anteni.html а и цената си е достъпна. Важното е, че са производители. Какво мислиш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези незнам не съм ги ползвал и не съм чувал отзиви за тях.Предимно ползвам от релоад-бг,сг-лаб.Както и съм си правил няколко варианта сам от които останах сравнително доволен но нямам мн време да се занимавам :-[.В най-скоро времи(зависи главно от финансите)мисля да пробвам от антени.биз.Като цяло аз винаги слагам колкото може с по-голямо усилване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Ако не бързаш, другата седмица ще тествам секторните пач антени на sg-lab.

Ето тези:

a2413.jpg

Продават отделно и корпус към тях.

От другите им антени (шесторния пач) съм много доволен - евтини и с добро усилване.

А каква антена за секторна би ми препоръчал. По-рано вземах от Видеомакс но продават доста скъпо а и не са производители. Препоръчаха ми http://ultracom.atspace.com/anteni.html а и цената си е достъпна. Важното е, че са производители. Какво мислиш?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

с тия мощни карти на едно място нищо няма да получиш само дето ще си омажеш ефира и нищо наоколо включително и твоита схема няма да работи

Ами системата е добра процесора е на 2.4 гх, рам-а е 1гб дъното на интел с 6 PCI слота е. Ако смяташ че нещо трябва да му се добави ще го направя. Искам да сложа 4 XR2  карти. Иначе нета си влиза директно по лан-а през дръга система.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с тия мощни карти на едно място нищо няма да получиш само дето ще си омажеш ефира и нищо наоколо включително и твоита схема няма да работи

А какво би ми препоръчал? Жарето до 1 седмица ще е сложено и трябва да избера какво да ползвам. Предварително благодаря за отговора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

с тия мощни карти на едно място нищо няма да получиш само дето ще си омажеш ефира и нищо наоколо включително и твоита схема няма да работи

не е задължително да ги пуска на пълна мощност , но XR2 са си скъпи платки за близки растояния не е много оправдано , може да се ползват и R52H

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е задължително да ги пуска на пълна мощност , но XR2 са си скъпи платки за близки растояния не е много оправдано , може да се ползват и R52H

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.