Jump to content

ограничаване на пирати?


id

Recommended Posts

Това последното не става :)

Може би ще трябва да сменям основния суич.

Нямам МАК филтър :( Пробвах със статично записвана на тези макове , само че на друг порт , ама пак не става.

Предложете суич 16 или 24 порт с 4 SFP порта , който да може да върши въпросната работа.

п.с. В момента ползвам един D-link DGS-1210-16

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Това не е никакво решение,дори и временно било.Каква е гаранцията,че няма да пострада титуляра от тази политика,т.е този който може да си вземе потребителско име/парола няма да може да си смени мак-а.

Айде представи си следното да го онагледим,имаш заключена стая и ключ,който е от външната страна на вратата и всеки може да ти отваря вратата на заключената стая,каква е ползата от ключа.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Мрежата е доста добре сегментирана. На повечето места е порт базиран VLAN чак до сървъра , но не всички суичове са от най умните и не мога всеки път да виждам даден мак точно от кой порт на кой суич идва.

От скоро ползвам PPPOE и в началото уж за тест започнахме да раздаваме име и парола , които са същите като номера на стята в която е потребителя. Идеята беше основната защита да е по мак . Но както всяко временно нещо тази практика с юзъра и паролата остана постоянна. Всеки зне на другия името и паролата / много глупво , но факт който скоро ще оправя/

без да се налага да ползва снифер.

Това че PAP не е криптирана го занм , но и то остана поредното постоянно временно нещо.

Общо взето вече знам как НЕ трябва да се прави !

Та темата беше дали някой знае как мога да филтрирам тези МАКова , докато направя нещата като хората.

Така като чета сте се отказали от най-голямото предимство на PPPoE-то, а именно паролите. Защитата по MAC не е надеждна защото той лесно може да бъде сменен. USERNAME-ите може да ги оставиш да са същите, но паролите трябва да се сменят и то не с 123 . След което вързвате всички акаунти по MAC. Да малко по голяма играчка ще е - но е дългосрочно решение! Иначе филтър по мак и да направиш си е като да гониш вятъра. Ауторизацията задължително само по CHAT и MS-CHAP, MS-CHAP-v2 . PAP-a трябва да се изключи напълно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааааа, аха.

Най-тъпото, което се сещам:

вкарваш интерфейса в бридж, местиш ПППОЕ сървъра на бриджа и можеш да дропиш макове от филтъра на бриджа.

Това съм го ползвал - работи си отлично. Когато не исках бъгнат клиент да ми пълни логовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.