Jump to content

Оптичен кабел без грес в тубите - мнения?


Recommended Posts

Преди време се натъкнах на оптичен кабел за външно полагане без грес в тубите. Вместо това имаше 2 "конеца", които като ги намокрих увеличиха многократно дебелината си ( дотук това добре). Кабела се манипулира много по-лесно и по-бързо от гресирания и цената му е по-интересна! Само че досега само бях чувал за него и никога не съм го изпозвал, та въпросът ми е има ли някой които има поглед върху това, събирам мнения за издръжливостта му, влияние на температурни амплитуди (зима, лято), има ли някакви проблеми появили се по-късно след полагането му, сплайсване, тестване, конектори и т.н.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този с който аз съм работил беше с 4 влакна. Слабичък е и лесно се къса при полагането. По удачен е за вътрешни сградни инсталации или за връзка от сплитер до клиент при PON. Понеже въпросният кабел го има на пазара от около 2 години е рано да се каже как му влияе слънцето за по.продължителен период от време. А да...това в тубите е гел а не грес ;D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този който ми трябва си е доста по стабилен, 72-ка е, така че освен ако не му дам много зор няма опасност да се скъса, а ми трябва за отвънка. Колкото до твоят "гел", превеждам спесификацията на един друг кабел от два различни езика на български и все грес си остава, ама на теб ако повече ти харесва гел-така да е! Благодаря за мнението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Гел се казва смени софтуера за превод защото те правят превод през английски преди да ти го върнат на български

така че и от китайски превода ще е същия като от английски

http://translate.bing.com/

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този който ми трябва си е доста по стабилен, 72-ка е, така че освен ако не му дам много зор няма опасност да се скъса, а ми трябва за отвънка. Колкото до твоят "гел", превеждам спесификацията на един друг кабел от два различни езика на български и все грес си остава, ама на теб ако повече ти харесва гел-така да е! Благодаря за мнението.

Какъв е тоя кабел има ли си спецификасия , сертикат(едва ли ) ? Или най простото каква оптика е G.... или е PVC колко микрона е ? За защта на влакната в тубите а в някой оптични кабели и между тубите продукта който се използва в българския език е прието да се казва ГЕЛ .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

и да не е ГЕЛ е силиконов уплътнител не смазочна маса

  • Харесай 1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

От много време не съм коментирал тук, ама няма време, много бачкане!

Не исках темата ми да се превръща в "говорилня" на хора които си нямат работа, ама понякога по форумите така се получава.....

Благодаря за линка за преводачката, но нямам нужда, "софтуера" на още два езика освен българския е отдавна в главата ми ::) .

Колкото до сертификацията на кабела ми, аз с НЕсертифицирани кабели не работя.

Иначе кабела го положих, нищо особенно при полагането, както вече споделих по горе, значително по късо време за подготовка на сплайсването, при резултатите от тестването нищо за отбелязване. Остава само да чакаме да видим как времето ще му повлияе.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно ...

Двата "конеца " са за отварянето на кабела по дължина.Има серия кабели в които гела е сменен с "гел" на прах - става гел когато във кабела постъпи вода.Ефекта е много гнусна кашичка.Азбучна истина е че е сложен за "смазка" улесняваща триенето м/у тубите и HDPE-то от външния слой.Триенето пък се получава от различния к-нт на температурно разширение на различните м-ли съставящи оптичния кабел.МНОГО ПОЛЕЗНА ВЕЩ.Не знам защо на някой не му харесва - мен лично в началото на "кариерата" първо ме беше гнус от лигавата и лепкава консистенция,едновременно с това ме мързеше да се изцапам после да ги измия с http://kstplus.com/v...s-optic-squeeky и накрая да си измия ръцете с изопропил. Обаче след лудване за търсене на аварии по муфи и касети, след гледката на потрошени влакна защото не са спазени елементарни норми за аванси човек се научава да не открива топлата вода и му става ясно защо е сложено желето и вътре в тубите .По стандарт аванса в касетата е 1,8м. Е аз оставях 30-40 см. Това на трасета по 1200- 1300м.FO - то си лагерува аксиално в тубата и шава с половин метър на 1000м.След кичур бяла коса в повече съм склонен да благодаря на този който е измислил желето и двоино на този който го е сложил вътре.

В момента работя с 24 -ка такъв със сух гел.Нищо по-различно от "мокрия".Даже китайците дето са го правили са направили тубите по-гъвкави и влакната с по-качествен лак покрити и с по -ярки цветове /важно е ако сплайсваш в мазе/.С една дума доволен съм.

Редактирано от ogorogo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.