Jump to content

Проблем със рутер Asus RX3041


THX

Recommended Posts

Здравейте!

Опитвам се да си съживя стария рутер, но от това което виждам му се е омазал флаша. DHCP-то му раздава адреси, но не мога да се логна в него. Не ми отговаря дори и на пинг. Някакви идеи по въпроса? Ако се налага да се ползва jtag ще съм благодарен да покажете схеми и софтуер като за него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, но сега следва другия проблем. Диска съм го затрил някъде от преди години и няма как да се сдобия с въпросното утилити. Ако някой помогне със линк или поне име на това утилити, за да си го потърся из нета, ще съм много благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се хващай за всичко написано! Не за всички модели има такова утилити. За твоя модел няма. Ако стигнеш дотам че да го сменяш внимавай с версиите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитвах, но и RESET-а не помага. Забелязвам обаче че сервизния мод май работи. Като задържа reset-а преди да му включа тока и го пусна вече след като светне, STATUS диода мига по друг начин и DHCP-то му не работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kолеги, справих се най-накрая. Наложи се да клъцна пистите между чипа и трафчето на изгорелия му LAN порт. Сега всичко си му работи, но ме дразни това че не поддържа клониране на MAC в PPPoE режим, и се опитвам да дописвам разни неща в конфигурационния му фаил, но упорито си стои със заводския MAC. >:(

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

имаше врътка първо на dhcp клиент да се сложи после на рррое за мак клонирането

  • Харесай 1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kолеги, справих се най-накрая. Наложи се да клъцна пистите между чипа и трафчето на изгорелия му LAN порт. Сега всичко си му работи, но ме дразни това че не поддържа клониране на MAC в PPPoE режим, и се опитвам да дописвам разни неща в конфигурационния му фаил, но упорито си стои със заводския MAC. >:(

Да беше казал че има изгорял лан по-рано! :) Идеите изобщо нямаше да са такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.