Jump to content

Търся специалист разбиращ добре продуктите на Mikrotik


Maxxx

Recommended Posts

Търся човек разбиращ добре продуктите на Микротик за провеждане на обучение. По-специално ме интересува изграждане на VPN. От София съм но е възможно и да пътувам. Предпочитаните дни са събота и неделя, но в краен случай е възможно и други дни.

Моля, който е заинтересуван да отговори на имейл maxxx78@abv.bg,

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Толкова ли ти е чужд английския, че да не можеш да проведеш самообучение?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Първо честита баба Марта на всички.

Английският не ми е чужд просто искам някой систематизирано и бързо да ми изясни някои въпроси свързани с настройката на някои устройства на Микротик.

Притиснат съм от времето, а трябва да взема решение дали с Микротик бих могъл да реша задачата, която имам.

Умишлено не уточнявам за каква задача става въпрос, защото проекта по който работя е конфиденциален и за това предпочитам в личен разговор да споделя тази информация.

Пожелавам хубав ден на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако и от двете страни са Микротици, можеш да направиш абсолютно всичко. Аз съм си спретнал една разстановка, при която суичовете в два офиса, са като вързани с парче кабел по между си. Това че дейността ви е с елементи на конфиденциалност, не пречи да питаш и да ти се обясни, щото VPN технологиите не са секретни, пък какво ще ти върви в тунелите си е твоя работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начертай базисна схема и укажи началните изисквания (хардуер, скорости, потоци, закъснения и прочие) и ще ти отговорим дали може да стане, както каза колегата по-горе, няма нужда от конкретики (представляващи конфиденциалния момент). Много хора в този форум могат да ти свършат поставената задача, но момента с обикалянето из БГ мисля е излишен.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз може би подходих малко грешно с питането си.

Ще го формулирам по друг начин. Търся някой, който да ми проведе базов курс на обучение с продуктите на Микротик и по-специално рутър бордовете, като в частност се интересувам от VPN мрежи. Обучението ще бъде не повече от 2 дни по 4-5 часа. Държа да бъде човек имащ опит в създаването на VPN-и с Микротик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти е удобно в Дружба 2, пиши на лични да се разберем. Имам няколко нови борда на разположение, както и няколко свързани в мрежи в няколко населени места и изпълняващи различни функции.

Редактирано от gbdesign
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз може би подходих малко грешно с питането си.

Ще го формулирам по друг начин. Търся някой, който да ми проведе базов курс на обучение с продуктите на Микротик и по-специално рутър бордовете, като в частност се интересувам от VPN мрежи. Обучението ще бъде не повече от 2 дни по 4-5 часа. Държа да бъде човек имащ опит в създаването на VPN-и с Микротик.

Пак същото разбрахме :)

Един съвет ще ти дам - дай си малко зор и почети сам , защото някой като ти го изплюе наготово след 1 ден нищо няма да е останало.

И ще звъниш по телефона - "ама тва как беше ?" :)8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Срещтнахме се и проекта на колегата е придвижен напред благодарение на MikroTik RouterBOARD и RouterOS.

  • Харесай 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.