Jump to content

Мнения за TP-Link TL-SG3210


Recommended Posts

Здравейте,

Някой заигравал ли се е с този суич - TP-Link TL-SG3210 (8x10/100/1000 + 2x1000SFP).

Изглежда добре за аксес суич - някой използва ли го и как се държи?

На хартия има много добри параметри и възможности (за цената си - ~165лв).

Някой знае ли какъв чип използва или да има снимки на платката?

Как се справя с трафика? Или с мултикастите?

С две думи - става ли за нещо? :)

Благодаря ви предварително, а пък темата може да помогне и на други. :)

post-788-0-94468600-1329774150_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що не си вземеш един делл от колегата Helco ?

:) На мен не ми е нужен за някоя задача.

Трябва ми информация за TP-Link-а.

На запад го харесват, но за домашни условия. Руснаците пък не ги вълнува - работят си с D-Link-овете.

Просто не намирам за него информация, освен ръководствата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти от руснаци не се учи, тези само вредят с присъствието си в Интернет...никаква полза от тях. Що се касае до суича...ами от едни подобни от същата марка им излезе името "ТъпЛинк". Не че не работят но дават разни проблеми и имат много недомислици. Ако няма да го менажираш през уеб интерфейса и няма да му пускаш IGMP общо взето става. Аз си оставам хард привърженик Зиксел, в този клас, че работят почти безотказно и имат много повече и то добре работещи възможности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Руснаците с длинк правят чудеса определено имат по добре разработени фирмуери от тези на длинк.

Правят вируси, а в доставките на Интернет свързаност, въобще не са ни в категорията. За момента, те са тези, които трябва да се учат от нас, а не обратното...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Правят вируси, а в доставките на Интернет свързаност, въобще не са ни в категорията. За момента, те са тези, които трябва да се учат от нас, а не обратното...

Леле мале,пишеш огромно големи глупусти :)

  • Харесай 1

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда да се карате за руснаците. :)

А по темата - пристигна ми суича. Вътре много не ми харесва - вижте снимката.

Web интерфеса е по-функционален от CLI през COM/telnet/ssh. Засега не е забил (какъвто навик има предходния им модел).

Сега търся какъв чип има под радиатора и колко/какъв реален трафик издържа.

post-788-0-43994700-1329824769_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работи със всички опитани до момента SFP-та (китайски, тайвански - подписани за Cisco), включително на Неомонтана за 20км.

Само един бъг с тях засега - не приема да са различни в двата порта. (проблем в подписа на китайски SFP-та)

Никъде (CLI и WEB) не вади информация за SFP-то.

P.S. През CLI няма функция за запис на конфигурация (само през WEB) ( излезе, че има но с много нелогично име - user-config save ), както и няма преглеждане на цялата конфигурация.

При експорт, конфигурационния файл е двоичен.

P.P.S. Работи и с захранване от 55V (при обявени 100-240V).

Редактирано от hgd
  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правят вируси, а в доставките на Интернет свързаност, въобще не са ни в категорията. За момента, те са тези, които трябва да се учат от нас, а не обратното...

Speedtest не е атестация за техническо развитие. Развитието на скоростите често се определя от либерализацията на пазара (в БГ на бума на FTP/DC++/Torenti, които изкуствено наложиха високи скорости за BG-peering). В Русия конкретно въпроса е до монополи и политико-лобистки действия водещи до сериозни печалби на определени хора (там до преди 1-2 години масово се предлагаше услуга на трафик).

Руснаците са доста напред в техническо отношение и тяхните "вируси" и идеи се използват широко и в БГ. Там в едната Москва има пъти повече потребители от колкото в цяла БГ, и за да ги обслужат с добра услуга, все трябва и да поназнайват нещо. Спомням си как преди 7 години, в зората на 802.11 g, когато доставчиците в БГ се радваха на 16Mbps по wireless - тогава при нас използвахме, D-link "съпунерки" с Руски "вируси" за firmware правещи 60 до 80 Mbps Half!. Отклоних се от темата.

По темата, за тази цена изглежда приемливо решение, макар, че аз не бих се доверил на TP-Link за скорости над 100Mbps (за мен те са SOHO решения), по добре втора ръка нещо по-кораво за тези пари.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За руснаците и D-Link-овете, разбира се, съм съгласен - всички D-Link-ове които имам са със техните софтури (част от тях бети). Работят кораво. А скоростите - интернета им е бавен, да - заради цените на трафиците и наемите на оптики, но всички локални ресурси, обменяни в *IX точки са много по-напред от нас.

...

макар, че аз не бих се доверил на TP-Link за скорости над 100Mbps (за мен те са SOHO решения), по добре втора ръка нещо по-кораво за тези пари.

Колкото и странно да е - държи се горе-долу добре на трафик. TCP и UDP са ок (~900Mbps и повече ), но ако са мултикасти (UDP) се чупи над 400Mbps.

И макове държи - 8062 макс (при над 1000 почва да изпуска от таблицата).

Все още ме гложди какъв е чипа, но само рязането на нитовете ме бави засега. :) Предполагам е Марвел, но ...

Редактирано от hgd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Няма нужда да се карате за руснаците. :)

А по темата - пристигна ми суича. Вътре много не ми харесва - вижте снимката.

Web интерфеса е по-функционален от CLI през COM/telnet/ssh. Засега не е забил (какъвто навик има предходния им модел).

Сега търся какъв чип има под радиатора и колко/какъв реален трафик издържа.

http://www.broadcom....siness/BCM53312

по-точно bcm53312sb

Редактирано от petr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.