Jump to content

Recommended Posts

Публикувано

Спешно: Странен, вероятно софтуерен проблем (HTTP)

(Извинявам се за думичката "спешно", но наистина е спешно icon_smile.gif)

Моя позната има на лаптопа си копие на един сайт, който тестово върви на локалния й WEB сървър, с локален MySQL и PHP.

Днес е забелязала, че (обикновено, но не винаги само тогава) след Refresh (примерно, F5), сайтът излиза почти текстово.

Аз се опитах да разгледам, и в началото бях набедил браузъра й (защото сорсовете на страница, която е ОК и страница, която не е бяха еднакви).

Обаче, второто нещо, което направих, беше да погледна същия й сайт от друг комп в локалната мрежа (вместо към localhost:80, да се обърна към 192.168.0.10:80) - положението се оказа абсолютно същото.

Тук прикрепям картинка на двата случея:

- първоначално зареждане на сайта (изглежда ОК, въпреки, че някои файлове не са намерени)

- след рефреш - повечето файлове са aborted и сайтът е като текста (abv.bg понякога изглежда подобно).

Моля за помощ - къде е ключа от бараката?

post-337-0-74640700-1329741852_thumb.jpg

Отговорено

Постави сорса кода да се опитаме да помогнем, и това точно не е най подходящия сайт за подобни проблеми, тук се занимаваме с мрежи-рутери и то по специално МИКРОТИК като името на сайта.

Отговорено

Случвало ми се е ако Mozilla не успее да зареди по някаква причина CSS файла. Най-вече при натоварени сайтове.

Отговорено

Или просто прочети логовете ако не можеш ги сподели тук :)

  • Харесай 1
Отговорено

Локалния Web сървър не работи както трябва, и/или операционната система не може да поеме броя конекции за всеки елемент от сайта.

В този форум не сме ограничени само до мрежи и MikroTik, Момо, виж разделите.

Отговорено

браузъра е проблема, пробвайте с Хром, последните версии на Мозила и Експлорер са бъгави има упдейти пред 2 дена.Може да има проблем и със SSL сертификатите.

Отговорено

Благодаря,наистина, вероятно е проблем на ВЕБ сървъра илиОС. Днес,като стигна до тоя комп ще преинсталирампърво сървъра, послепакще се чудя :).

Постави сорса кода да се опитаме да помогнем...

Сорс кода е Джумла, 1.5., с няколко плъгина, ноедвали е в това проблема.

  • Администратор
Отговорено

Сорс кода е Джумла, 1.5., с няколко плъгина, но едвали е в това проблема.

Точно там си е проблема

тая архаична версия маже таговете

а и вероятно имаш проблеми с хедера на страниците които не се кешират

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа

RB951Ui-2HnD / RBD25GR-5HPACQD2HPND&R11E-LTE6 /  RB952Ui-5ac2nD-TC


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Отговорено

Точно там си е проблема

тая архаична версия маже таговете

а и вероятно имаш проблеми с хедера на страниците които не се кешират

Благодаря :),

Джумла 1.5. се ползва на хиляди сайтове и си работи много добре.

Все пак, за твое успокоение, ще те осветля, че на тоя сървър и инсталацията на Джумла 2.5. (както и 1.7), прави същите проблеми.

Отговорено

Ползвайте FreeBSD и Linux сървъри под VMWare за да са ви еднакви с хостинг компаниите. И да поумнявате на тях.

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.