Jump to content

ЛИПСА НА СВОБОДНИ КАНАЛИ как да постъпим ?!


NetworkPro

Recommended Posts

Здравейте. Наскоро пускахме един линк на 500 метра с две калифорнии от anteni.net. Ефирa беше много зашумен и връзката беше под всякаква критика на всички канали (802.11g), на някпои дори не се закачаше!!! Как бихте постъпили в такъв случай?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

или на 802.11а  или минавай на екстра каналите

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или на 802.11а  или минавай на екстра каналите

Човека пита за 2,4 Ghz  1...1, пробвайте да смените поляризацията H/V ch 1-14 та дори и руската измишльотина на 45 градуса нито H нито V  не съм  пробвал може да стане .Успех!!!

ps:малко инфо

1844489517.PNG

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай на 14 ти канал аз досега във Варна не съм видял някой да го ползва освен мен!А за 45 те градуса работи но е по-трудна настройката :( С каква мощност работихте?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря  Готино биха изглеждали кривнатите калифорнии

А за 45 те градуса работи но е по-трудна настройката :( С каква мощност работихте?

Първо ето това е California (тази е една от първите ми 10г ги има оригинална е,каква радост беше да видиш нещо истинско)

593242289.JPG

показаното в по грния пост е варнески опит за имитация която работи по зле от оригинала факт(тествал съм).Кое му е трудното по насочването когато ги правиш 45 градусови ,рефлектора си остава  както при H или V завъташ облъчвтеля на 45 градуса и готово. Не става само с антени трябва и акъл remember !!!

PS:Ето и модната за 45 гадуса(само за идеята и за показно вижда се използвах тиксо, да се направи както трябва става за 30мин. при ваненската се пробиват 2 отвора ф6мм )

572684515.JPG

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Здравейте. Наскоро пускахме един линк на 500 метра с две калифорнии от anteni.net. Ефирa беше много зашумен и връзката беше под всякаква критика на всички канали (802.11g), на някпои дори не се закачаше!!! Как бихте постъпили в такъв случай?

това как да се постъпи зависи от някои неща :) като пари и пак пари, но изхода е един силно насочени антени и плътен отражател. такива антени примерно като от булсат с един облъчвател на 2,4 :)

п.с. по добре това antena60.jpeg

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа рефлектора трябва да се завърти заедно с облъчвателя за по-добри резултати. Иначе мерси много за идеите.  :) :) :)

Варненските антени си имат предимствата, мисля че по-евтини са от другите?

Ако имаше пари там щеше да е с оптика  :P Но уви. За сега полчризацията е най-евтиното и бързо решение :)

Не мога да тествам обаче на същия обект, като се случи пак определно ще имам едно (две-три) на ум  ::)

P.S. В антени.нет Варна работят едни измъчени от живота студенти  ;D най-прецизните неща ги вършат собствениците.. Една антена ако е работела по-зле от 'оригинала' (но все пак в допустими граници според мен) то друга бройка може да работи по-добре... в зависимост от качеството на материалите (стъклотекстолит, силикон, припой...) и качеството на работа.

Ако дадена антена не ви работи смятам ще ви я сменят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е в антената проблема и дори и по мощни карти да ползваш резултата ще е същия със сигнала ще усилиш и шума.2,4 ката остана алтернатива само за селата и домашните съпунерки .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен би трябвало и рефлектора да е завъртян на "калифирнията"

Върти ли се парабола и офсетка да се смени и ли настрои поляризацията , друг тук бе писал да са 'от плътен метал'.Помислете пък пишете но първо попрочетете тук там след това и практика и току виж се получило !!!

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не ми е ясно що ми се караш.Ако е с рефлектор като на обикновена сателитка положението е съвсем друго спрямо калифорнията.Все пак калифорниите  не са с толкова правилна форма.NetworkPro какви са AP тата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не ми е ясно що ми се караш.Ако е с рефлектор като на обикновена сателитка положението е съвсем друго спрямо калифорнията.Все пак калифорниите  не са с толкова правилна форма.NetworkPro какви са AP тата?

На калифорнията, заради формата на рефлектора, диаграмата във вертикална и хоризонтална плоскост не е с еднакъв ъгъл. Ако и завъртиш рефлектора, нищо друго няма да постигнеш, освен да кривнеш наклона на вертикалния и хоризонталния ъгъл на излъчване.

Колкото до това дали е "плътен метал" почти няма значение, защото решетката с просвет по-малък от 1/4 дължина на вълната се държи като плътен метал. Да не навлизаме по-дълбоко в теорията на интерференцията и дифракцията... Но резултатът е такъв. Може да се наблюдава разлика между плътен метал и тази решетка в рамките на 1 - 3 %, което на практика е нищо! Да не говорим, че и с доста от професионалните уреди трудно се хваща такава разлика.

http://енергия.ею
http://www.e-kak.info/forum/index.php

https://www.youtube.com/channel/UC0hGPWgF79s4JhhXY0Eo4zA

 

Обяснявам само когато ме питат, и то ако съм на кеф!
Поздрави: Евгени LZ3EG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам предвит заради формата на рефлектора, а това за плътноста си прав!Просто се прави малко по-различна стоика или се монтира по наклон и се решава проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Калирофрнията бих я завъртял с рефлектора, офсетка не бих използвал, чиния няма смисъл да се върти - там само облъчвателя.

АПтата са LinkSys единия флашнат с DDWRT или OpenWRT, другия с оригиналния софтуер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.