Jump to content

Помощ при избор на router.


starter

Recommended Posts

със запоен процесор е.

от колегата fanta намерих преход за socket 370 с celeron 400MHz на него.

така, че шанса за по-мощен pentium 3 се увеличава :)

и routerboard може да е, но първо ще изпробвам безплатните варианти.

ако изкара още малко без инвестиций все е полза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера безумната логика, по която цяло PC, трябва да бръмчи и харчи ток и заема място, за да не дадеш 110 лв. за рутер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то компютъра си го има според теб колко ток ще гори говорим за 300-500 мх без видеокарта 50-100 вата а щом до сега е работил значи и мястото не е проблем а за бръмченето то тези процесори са известни с пасивните си охладители, и да се ползва като домашен рутер е напълно приемливо според мен,да вметна нещо този компютър в днешно време струва има няма 20-40 лв и по нищо няма да отстъпи на рутерите от по 110 лв

Редактирано от Anatoli

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Не мога да разбера безумната логика, по която цяло PC, трябва да бръмчи и харчи ток и заема място, за да не дадеш 110 лв. за рутер.

Старите PC-та не бръмчат,те просто работят :)

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съм доволен от стария DELL. За вече повече от 3 години работа при мен не е правил никакви проблеми.

Тих е и сравнително малък като за PC (а и има помещение в което да стои), но консумацията на ел. енергия си е отрицателна страна.

Предпочитам един RB450G, и при редовно повишаващите се цени на ел.енергията може скоро и да си купя RB.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Routerborad-овете нямат достатъчна изчислителна мощност, аз бих се спрял на нов "Second Hand" PC :).

В днешно време цените много паднаха, ето пример за евтин Dell (сериозна разлика спрямо PII): http://shop.itr.bg/product-71518/%D0%9A%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8E%D1%82%D1%80%D0%B8-%D0%92%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0-%D0%A3%D0%BF%D0%BE%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%B1%D0%B0--DELL-OptiPlex-GX260.htm

Ако ще е CPU - продават се още PIII (в същия сайт има P3 866 за 4 лв. но е на 133 шина, което няма да ти върши работа).

За PIII на 100MHz FSB виж тук: http://crash-bg.com/drugi_kompiutri.html

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за да мре на 35мбпс трябва да има реалтек някаде там ;)

Ако не ти се сменя нищо... сменяш ланки, намаляваш правила и в този ред.

Да не говорим, че има Buffalo WZR-HP-AG300H и openwrt. Милион пъти по-елегантно от всеки дръглив RB с изработка в пакистанско село.

Редактирано от Mile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С две ръце за RB 450G - този модел е доста по корав от другите 751u - с кутийка и захранване илиза около 220лв - обаче е с 5 гигабитови порта 680 Мhz процесор и 256 RAM - много корава машинка и има достатъчно изчислителна мощ за каквото и да е домашно приложение - моя е вече на 2 години и половина и ползвам всякакви екстри на него - VPN / FIREWALL сложен - 10-тина тунела и какво ли още не. Освен това интернет-а ми е 100 Мбит БГ и няма никакви проблеми за цялата къща на всичките компютри.

От друга страна 751U e с вграден WiFi N стандарт + USB порт който може да се ползва или за STORAGE с Външен Хард или да си сложиш 3G Флашка и да ползваш нет за бекъп ако ти спре главния. Доста по слаб е като памет и процесор - но е много вероятно да се справи с горните задачи без проблем - освен това струва само 105-110лв

Аз лично си купих и един такъв и смятам да го тествам при първа възможност.

Отделно вече ако ти трябва някакъв Linux/Windows сървър - си пусни DELL-a във вътрешната мрежа с вътрешни IP адреси - но рутер-а нека си е рутер :) , малко ток харчи - малко място заема - има повече портове!

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едната от картите беше реалтек.

Сега са само Intel и 3Com и имам чувството, че натоварването падна с може би 8-10% :)

Pentium 3 на FSB 133 не тръгна на това дъно, така, че дано скоро ми попадне някой на 100.

Иначе за сървър си работи един proliant DL360, а dell-а селд като си купя routerboard ще отиде на почивка в някой килер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PIII са стотинки

В 200 кинта се вместваш в mini itx с мобилка с 2mb кеш и вградени 2 гигабитови порта на pci-e.

Я дръпне 20W я не. Ако пък дадеш малко отгоре може направо с Т9300 дънце. Тогава и сървъра можеш да разкараш и да накачиш всичко на него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.