Jump to content

Система за видео конферентни разговори


stefanchuchkov

Recommended Posts

Привет.

Предстои ми да изграда система за видео конферентни разговори и тъй като ще ми е за първи път бих искал да попитам запознатите как точно се изгражда подобна.

Каква техника ще ми бъде необходима, ИП телефони и с какво да се възпроизвежда видеото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук например има малко зарибявки http://www.polycom.eu/products/index.html С какви размери екрани ще се работи и от какво разстояние, колко души ще се снимат във видеоразговорите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ще бъдат около 15 диши през повечето време. Не съм сигурен какъв ще бъде екрана, предполагам ще стане с проектор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако търсиш решения на основата на Open source, имаш следния избор: OpenWengo, Ekiga.org и Openmeetings. Всяка от системите си има изисквания и особенности.

Преди години сме правили система на базата на Adobe Flash Server върху P4 2,8GHz и 2GB RAM за 4 човека в едновременно в зала (от 4 камери) и връзка 128kbps.

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо ще трябва много точно да опишеш какви са изискванията, щото видеоконферентна връзка, можеш да направиш и със Скайп а можеш и с техника за една торба пари. Имам голям опит в областта, но без точни указания е безсмислено да се хвърлят идеи на посоки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.